اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
گزارش تصویری چهار شنبه 26 دی 1397 ساعت 17:56

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی اعلام کرد: مذاکره با هیات ترکیه‌ای با هدف توسعه روادید

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: محور برنامه‌های ما در سفر هیات گردشگری و سرمایه‌داری ترکیه به مشهد توسعه روادید است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی‌فر امروز ۲۶ دیماه در خصوص سفر هیات گردشگری و سرمایه‌داری ترکیه به مشهد اظهار کرد: در حال حاضر کشور همسایه و مسلمان ترکیه یکی از هدف‌های گردشگری ما است.
وی اضافه کرد: به همین دلیل ارتباطات بین دو کشور ایران و ترکیه در حوزه‌های اقتصادی، تجاری و گردشگری در سطح خوبی است. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابراز کرد: چندی پیش سفری به ترکیه که با تمهیدات نمایندگی وزارت امور خارجه استان، بخش خصوصی و به دعوت هیات گردشگری و سرمایه‌داری صورت  گرفته بود داشتیم، به همین دلیل این هیات دعوت ما برای سفر به مشهد، برای بررسی زیر ساخت‌های گردشگری، بخش سرمایه‌داری و چگونگی سرمایه‌گذاری در استان را پذیرفتند. 
ابوالفضل مکرمی‌فر خاطرنشان کرد: در حال حاضر 500 هزار نفر از ترکیه به ایران و 2.5 میلیون نفر از ایران به ترکیه سفر می‌کنند؛ قصد داریم با اقدامات، تدابیر و تمهیداتی در تبادل زایر و مسافر توازنی برقرار شود و تعداد گردشگران از ترکیه به ایران و مشهد افزایش پیدا کند.
وی افزود: در دو نشستی که با  مدیرکل امور زیارت استان، مشاور وزیر امور خارجه، جامعه هتلداران، انجمن صنفی دفتر خدمات مسافرتی و دست‌اندرکاران صنعت گردشگری استان برگزار شد، قرار بر این شد که این هیات ظرفیت‌های گردشگری استان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند و سپس بخش خصوصی با این هیات وارد تفاهم‌نامه اجرایی شود تا بتوانیم این اقدام را عملی کنیم. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مطرح کرد: در حال حاضر هر روز یک پرواز مستقیم از ترکیه به مشهد داریم؛ فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد بین‌اللملی است و ظرفیت بالایی در خصوص افزایش پرواز‌ها دارد، همچنین در صنعت گردشگری در بخش اقامت هم، مشهد از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که شامل هتل‌های پنج و چهار ستاره می‌شود.
 
ابوالفضل مکرمی‌فر افزود: گردشگرانی که از کشور ترکیه به مشهد سفر می‌کنند می‌توانند علاوه بر زیارت امام‌رضا(ع) از جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی ما نیز بازدید داشته باشند.
وی ادامه داد: این هیات در سه روزی که به مشهد سفر کرده علاوه بر زیارت امام‌رضا(ع)، بازدیدی از موزه‌های مشهد، آرامگاه فردوسی و ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری و صنایع دستی استان خواهند داشت و در پایان این سفر تفاهم‌نامه ای با بخش خصوصی مبادله خواهد شد.
این هیئت دوشنبه این هفته وارد استان شده اند و  زیارت و بازدید از اماکن حرم مطهر رضوی ، موزه خراسان، ارامگاه فردوسی و ارامگاه خیام و عطار از برنامه های آن ها بوده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 4207 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051