اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
گزارش تصویری پنجشنبه 27 دی 1397 ساعت 15:9

اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی براساس معیارهای درست موجب توسعه اقتصادی شهرستان می شود

فرماندار تربت‌حیدریه گفت: اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی براساس معیارهای درست سبب جذب گردشگر می‌شود و در نتیجه به توسعه اقتصادی شهرستان می‌انجامد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی رستمی امروز 27 دیماه با اعلام این خبر افزود: این شهرستان در مسیر تردد مسافران از سمت شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار گرفته و سالانه بیش از 20 میلیون نفر گردشگر و زائر از این منطقه به نقاط مختلف کشور تردد می‌کنند.
 
وی ادامه داد: بهبود زیر ساخت‌هایی از قبیل اسکان مناسب، فضاهای شهری، معرفی پتانسیل‌های گردشگری اعم از طبیعی، مصنوعی، معنوی و عرفانی و خدماتی مانند اورژانس و بهداشت و درمان و... عامل جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و همچنین توقف طولانی آنان در این منطقه می‌شود.
 
وی افزود: فعالیت اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی براساس معیارهای درست سبب جذب گردشگر می‌شود و در نتیجه به توسعه اقتصادی شهرستان می‌انجامد، اگر این اماکن به درستی مدیریت نشوند نه تنها خطر تعطیلی و بیکاری را دربردارد بلکه به حوزه گردشگری منطقه نیز آسیب وارد می‌کند.
 
نماینده عالی دولت در این شهرستان بیان کرد: جذب مسافر و گردشگر در راستای توسعه فرهنگی و اقتصادی یک اولویت به شمار می‌آید اگر اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی بدون هیچ اصولی تأسیس شود به ماهیت و اساس گردشگری آسیب وارد می‌کند و مدیریت در این زمینه نیازمند فرهنگ‌سازی است.
 
وی افزود: رشد بی‌رویه این اماکن که تنها بر اصول جذب سرمایه و متکی بر درآمدزایی به وجود آمده، زمینه‌ای را فراهم کرده تا سودجویان با هزینه‌های گزاف و خدمات بدون کیفیت به این حوزه ضربه وارد کنند و با ایجاد چهره نامناسبی از این صنعت اعتماد مردم را کمرنگ نمایند.
 
فرمانده ویژه تربت‌حیدریه گفت: برای بهینه‌سازی در این حوزه کنترل و نظارت مسئولان به‌ویژه میراث فرهنگی در خصوص جامعه محلی، محیط‌زیست و ایجاد اشتغال بومی بسیار تأثیرگذار است.
 

منبع: ایسنا  تعداد بازدید : 4160 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051