اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 19 دی 1397 ساعت 13:54

رایزنی ها در خراسان رضوی با سرکنسول 4 کشور برای جذب سرمایه گذارو گردشگر خارجی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از رایزنی با سرکنسول 4 کشور خارجی مستقر در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر امروز 19 دیماه  در جلسه با معاون اتحادیه پارلمان های  کشورهای اسلامی و سرکنسول های 4 کشور که در مشهد مستقر هستند، با اعلام این خبر افزود:  مشهد ظرفیت های زیادی در زمینه های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی دارد و در بخش اقتصادی نیز بستر برای سرمایه گذرای بخش خصوصی این کشور در مشهد و استان فراهم است.
وی با اشاره به حضور سرکنسول کشورهای ترکیه، پاکستان، عراق و ترکمنستان در این جلسه  افزود: سرمایه گذاران  می توانند در بخش های مختلف تاسیسات گردشگری از جمله زیرساخت های اقامتی، درمانگاه های تخصصی گردشگری سلامت و هم چنین بخش ریلی سرمایه گذاری کنند.
 
مکرمی فر ادامه داد: با توجه به این که نوروز به صورت مشترک با چندین کشور به ثبت جهانی رسیده است امکان برگزاری مشترک جشن نوروزگاه به صورت بین المللی در مشهد یا شهرهای مرزی استان نیز وجود دارد.
 
وی هم چنین برای برگزاری نمایشگاه ، جشنواره و تورهای آشناسازی و تبادل اشیاء تاریخی اعلام آمادگی کرد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره  به حضور علی اصغر محمدی معاون اتحادیه پارلمان های  کشورهای اسلامی و غلامعباس ارباب خالص مشاور وزیر و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق ایران گفت: در این جلسه در زمینه توسعه روادید این کشورها با خراسان رضوی گفت و گو و تبادل نظر شد.
 
مکرمی فر ادامه داد: علاوه بر مذاکرات و رایزنی ها با سرکنسول کشور در مشهد برای  توسعه گردشگری و جذب گردشگر و سرمایه گذار، که صبح امروز در موزه خراسان برگزار شد، این افراد طی برنامه ای دو روزه از جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان از جمله فردوسی، شهرتاریخی توس و نیشابور نیز بازدید خواهند کرد. 

منبع:   تعداد بازدید : 1578 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051