اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 10:27

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی: بسیج پشتیبان و بازوی میراث فرهنگی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: بسیج کمک های زیادی را به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشته و پشتیبان و بازوی ما بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فرامروز 18 دیماه درهشتمین نشست تخصصی فرماندهان بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که در مشهد برگزار شد، با بیان این مطلب به جایگاه و نقش بسیج اشاره کرد وافزود: واژه بسیج با این جمله امام خمینی (ره)  که « بسیج لشکر مخلص خداست» در ذهنم حک شده است.
وی به اعتقاد راسخ و عمیق بسیجیان اشاره کرد و یادآورشد: بسیج قدرتی است که با ظهور انقلاب اسلامی به وجود آمده و در هیچ جایی در دنیا این گونه نهادی وجود ندارد.
مکرمی فر گفت: تاثیر بسیج فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بوده و معادلات دنیا را به هم ریخته است.
 وی تصریح کرد: وجه تمایزبسیج با تمام نهادهای مردمی در تمام دنیا این است که براساس اعتقاد و باور دینی و قلبی تلاش می کند و همین اعتقاد نیز بود که توانست کشوردرمقابل دشمن بایسیتیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید کرد: بسیج فقط یک سازمان نظامی نیست و در حوزه دیگر نیز می تواند ورود پیدا کند؛ بسیج فراگیراست و به مرور زمان و براساس نیاز و موقعیت هایی که کشور درآن قرار می گیرد موثرو مفید بوده است.
مکرمی فر افزود: همان گونه که بسیج در بخش های سازندگی موثر بوده و در میراث فرهنگی نیز می تواند موثر باشد.
وی اظهار کرد:با توجه به ماهیت فرهنگی حوزه های سازمانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، بسیج تاکنون کمک های زیادی را به ما داشته و پشتیبان و بازوی ما بوده است .
مکرمی فر با بیان این که  هدف گذاری انجام شده از سوی بسیج سازمان میراث فرهنگی کشور نیز مفید و موثر بوده است، تصریح کرد: بسیج در حوزه حفظ و حراست آثار تاریخی  و میراث فرهنگی نیز کمک های زیادی را به ما داشته است .
گفتنی است هشتمین نشست تخصصی فرماندهان بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور امروز آغاز و طی روز ۱۸ و ۱۹ دیماه برگزار در حال برگزاری است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 937 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051