اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 7:42

ورود چهارمین قطار گردشگری در سال جاریبه نیشابور

چهارمین قطار گردشگری  به ظرفیت ۹۰ نفر گردشگر امروز وارد نیشابور شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، محمداسماعیل اعتمادی  رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستینیشابور با اعلام این مطلب افزود: با مشارکت آژانس خدمات مسافرتی و گردشگریفرشتگان و همکاری مدیریت راه آهن و اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی  نیشابور در اغازین روزهای هفته جاری ، چهارمین قطار گردشگری  در سال جاری شامل تعداد۹۰ نفر از خانواده کارکنان راه آهن خراسان رضوی از مبدا سرخس بااستقبال جمعی از مسئولان و فعالان حوزه گردشگری وارد ایستگاه راه آهن نیشابور شد.
وی ادامه داد: این تور یک روزه قطارگردشگری ضمن حضور در اماکن تاریخی و گردشگری با آداب و رسوم و فرهنگ مردم نیشابورنیز از نزدیک آشنا خواهند شد.
شهرستان نیشابور با دارابودن بیش از ۴۵۰  اثر تاریخی که ۱۱۵  اثر آن در فهرست آثارملی کشور ثبت شده است، از مهمترین شهرهای تاریخی و گردشگری کشور است که از طرفسازمان یونسکو به عنوان شهر پایدار ایرانی در کنار شهرهای اصفهان و شیراز انتخاب شده است.
این شهرستان بعنوان منطقه نمونه بین المللی گردشگری توسط هیات دولت تصویب شده و عضواتحادیه شهرهای تاریخی جهان و اتحادیه بین المللی شهرهای مسیر جاده ابریشم نیزاست. این شهرستان دارای ۵ واحد اقامتی شامل: ۹اقامتگاه بومگردی، یک هتل چهارستاره، یک هتل آپارتمان، یک هتل یک ستاره و دومهمانپذیر است.


منبع:   تعداد بازدید : 39 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051