اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 9:19

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی: موزه بانک‌ملی مشهد همزمان با نودمین سالگرد گشایش بانک‌ملی افتتاح شد

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از افتتاح موزه بانک‌ملی مشهد همزمان با نودمین سالگرد گشایش بانک‌ملی در این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر افزود: این موزه آثار نه دهه از اشیا و مساوات و تجهیزات و اسناد و مدارک بانک ملی مشهد را از دهه هزار سیصد تاکنون به نمایش گذاشته است.
وی ادامه داد: ساختمان موزه بانک ملی مشهد  توسط آلمانی ها در اوایل دوره پهلوم دوم  در محل میدان ارگ ساخته شد و در سال ۱۳۸۴ توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی به شماره ۱۴۳۵۹ در فهرست آثار ملی قرار گرفته است.
 مکرمی فر: مسکوکات و تجهیزات و فراینده داد و ستد و جابجایی پول در این موزه به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: مراسم افتتاح موزه بانک ملی در مشهد با حضور مدیر امور شعب بانک‌ملی استان و رئیس بانک‌ملی مرکزی و مدیران شعب و پیشکسوتان بانک‌ملی و همچنین دبیر شورای هماهنگی بانک‌ملی کشور و نیز مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی افتتاح شد.
 مکرمی فر با اشاره به سیاست های اداره کل در زمینه ایجاد موزه های مشارکتی اظهار کرد: تلاش ما بر این است از ظرفیت های دیگر بخش ها، در ایجاد موزه های مشارکتی بهره مند شویم.
وی تاکید کرد: با توجه به قدمت فعالیت های بانک ملی ایجاد موزه بانک ملی یک ضرورت بود که مدیران بانک ملی موزه را ایجاد کردند.
گفتی است: این موزه در بانک ملی مرکزی به آدرس  خیابان امام خمینی (ره) روبروی باغ ملی قرار دارد.


 

منبع:   تعداد بازدید : 104 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051