اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 9:37

انجمن های میراث فرهنگی در روستاهای شهرستان بردسکن به ۴۰ رسید

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بردسکن از تشکیل ۱۲ انجمن میراث فرهنگی در روستای بردسکن خبر داد و گفت: با تشکیل این انجمن ها، تعداد انجمن های میراث فرهنگی در روستاهای این شهرستان به ۴۰ رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمد صابری زارع با بیان این مطلب افزود: این شهرستان حدود ۷۰ روستا دارد که در ۳۰ روستای دیگر باید انجمن میراث فرهنگی تشکیل شود. 
وی اظهار کرد: انجمن های میراث فرهنگی بازوی پرتوان مردمی در  راستای اجرای اساسنامه انجمن های میراث فرهنگی کشور و با هدف اصلی حفظ و حراست از مواریث فرهنگی سرزمین پهناور ایران زمین و همچنین توسعه و ترویج صنایع دستی و گردشگری در روستاها و مراکز استان ، شهرها و بخشها تشکیل می شود.
وی ادامه داد: از این حیث و با این هدف مهم با توجه به وجود ۲۲۰ جاذبه گردشگری اعم از تاریخی ، طبیعی ، تاریخی و فرهنگی،  در مرداد ماه سال جاری تعداد دوازده انجمن میراث فرهنگی در روستاهای عبدل اباد ، سیف اباد ، رحمانبه ، کلاته نو ، درونه ، کاسف ، مظفراباد ، خنجری،کوشه ، ماراندیز،خرم آباد ، کلاته برق تشکیل شد.
وی یاداورشد: در انجمن های روستایی دهیاران بعنوان رئیس انجمن، نماینده میراث فرهنگی دبیر انجمن و ۵ نفر نیز معتمد محلی و نمایندگان برخی ادارات از جمله معلمین بومی روستا عضو می باشند و به عنوان بازوی توانمند مردمی  ، میراث فرهنگی را در جهت اهداف عالیه خود یاری می کنند و برای اعضای انجمنها ، کارت شناسایی و حکم انجمن صادر می شود.

منبع:   تعداد بازدید : 115 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051