اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 9:50

معاون صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به ثبت ملی شهر بایگ تاکید کرد: ضرورت توسعه شهر بایگ با نگاه ملی

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بر بازنگری مدیران شهر بایگ در برنامه ریزی های شهر با نگاه ملی به این شهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد مطیع در نشست مشترک با مدیران شهر بایگ تربت حیدریه با بیان این مطلب افزود: عنوان شهرملی صنایع دستی که با تلاشهای فراوان بدست آمده کار بسیار ارزشمندی است اما نگه داشتن این عنوان و ارتقاء آن به سمت جهانی شدن باید در دستور کار قرار گیرد که این مهم مشارکت همه ارگانهای دولتی و خصوصی و مردمی را می طلبد.
وی تصریح کرد: بعد ازملی شدن شهر بایگ باید دربرنامه های توسعه شهری بازنگری صورت گیرد و کارهای زیرساختی از جمله ساماندهی خیابان ها و میدانهای ورودی شهر، ایجادکارگاههای متمرکز، المانهای شهری، بازارچه صنایع دستی و سوغات، اقامتگاههای بومگردی، کدگذاری کارگاه ها، ایجاد موزه ابریشم و حفط بافت تاریخی شهر مدنظر قرار گیرد.
مطیع ادامه داد: با توجه به ثبت ملی این شهر، پژوهشگران و گردشگران زیادی به این منطقه خواهند آمد و باید زیرساختهای گردشگری منطقه نیز آماده شود و اداره کل میراث فرهنگی استان  نیز در هرسه حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی برنامه های جامعی خواهد داشت.
شایان ذکر است شهر بایگ تربت حیدریه در مردادماه جاری از طرف معاونت صنایع دستی کشور بدلیل پتانسیل های فراوان در حوزه ابریشم بعنوان شهر ملی ابریشم کشی معرفی شد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 132 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051