اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 2 شهریور 1398 ساعت 10:32

در سال گذشته صورت گرفت؛ مراجعه بیش از ۱۰ هزار بیمار خارجی به بیمارستان رضوی

مدیر عامل بیمارستان رضوی گفت: در سال ۹۵ حدود۴ هزار بیمار از خارج کشور داشتیم. این آمار در سال ۹۶ به ۵ هزار و در سال ۹۷ به بیش از ۱۰ هزار رسیده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، دکتر رضا سعیدی امروز در مراسم بهره‌برداری از بخش‌های جدید بیمارستان رضوی و با اعلام این خبر اظهار کرد: به عبارتی دیگر ما در سال ۹۷ از مجموع سال ۹۵ و ۹۶ بیماران بیشتری را داشتیم. بیمارستان جایگاه خود را در بین مردم منطقه باز کرده و امیدوار هستیم که بتوانیم نواقصی که در مجموعه است را برطرف کنیم.
 
وی ادامه داد: بیمارستان رضوی که به همت آستان قدس رضوی در ۱۴ سال گذشته افتتاح شده است مسیر ترقی خود را طی می‌کند و همچنان سعی می‌کند که به عنوان گزینه اول مردم کشور و منطقه مورد استقبال قرار گیرد. 
 
مدیر عامل بیمارستان رضوی گفت: طرح‌های آینده را تولیت محترم تایید کردند و تاکید داشتند که هم‌چنان باید این بیمارستان بهترین بیمارستان در منطقه و مطرح باشد.چشم‌انداز ما این است که بتوانیم جزو بیمارستان‌های تراز اول در سطح منطقه باشیم.
 
سعیدی گفت: در رابطه با تجهیزات دستوراتی از وزیر گرفته شده است و امیدواریم این اقدامات را عملی و محقق و تجهیزات مدرن‌تری وارد کنیم. به طور مثال دستور سی‌تی انژیو ۵۱۲ که در منطقه بی‌نظیر است را از وزیر گرفته‌ایم.
 
مدیر عامل بیمارستان رضوی در مورد فاز سوم بیمارستان رضوی گفت: مجوز فاز سوم بیمارستان را از وزارت گرفتیم به طوری که تولیت محترم آن را تایید کردند. اگر این اقدام انجام شود گام بزرگی در مسیر پیشرفت برداشته‌ایم.
 
سعیدی افزود: اتاق عمل ۱۱ گانه بیمارستان در شرف تکمیل است به طوری که می‌توانیم آن را در ماه‌های آینده افتتاح کنیم و این پروژه جزو پروژه‌های بی‌نظیر در کشور است. درحال حاضر بیمارستان رضوی  ۷ اتاق عمل دارد. فضای جدید ۱۱ اتاق عمل را در مساحت ۲۰۰۰ متر مربع به این ۷ اتاق‌عمل اضافه می‌کند. درنهایت یک اتاق عمل۱۸ گانه بزرگ و مجهز را دراختیار بیمارستان قرار می‌دهد و می‌تواند خدمات بسیار بزرگی را ارائه دهد.
 
مدیر عامل بیمارستان رضوی در مورد مکان جدید مهمانان خارجی تصریح کرد: سالن پذیرش،نرم افزار جامع سلامت و همراه‌سرا هم به عنوان مکان متوسط برای پذیرش مهمانان خارجی افتتاح شده است.
 
سعیدی گفت: تلاش‌مان این است که با افزایش بهره‌وری کاهش هزینه‌ها و افزایش تاثیرگذرای بتوانیم بیش از پیش خدمت کنیم و از آستان قدس خدمات مالی درخواست نکنیم و انشاالله بتوانیم با درآمد‌های خود بیمارستان بتوانیم خدمات بهتری ارائه دهیم.
 
 
 
 

منبع: ایسنا  تعداد بازدید : 108 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051