اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 9 شهریور 1398 ساعت 12:26

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی اعلام کرد: شناسایی ۵ نیاز اساسی زائران در مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: : با انجام پژوهش های میدانی، ۵ نیاز ضروری زائران در مشهد احصا شده است لذا پاسخگویی و رفع آنان از اولویت های این ستاد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، محمد صادق براتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان به ۵ انتظار کلیدی زائران از متولیان و دست‌اندرکاران ستاد اجرایی خدمات سفر استان اشاره کرد و افزود: اولین انتظار نظارت و کنترل گرانی ها در شهر مشهد است که باید دستگاه‌های متولی در این راستا اقدام کنند.
وی افزود: با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور گرانی کالا و یا به تعبیر مناسب تر، تفاوت قیمت ها در مشهد قابل قبول نیست و دستگاه های نظارتی با تلاش مستمر این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنند.
براتی ادامه داد: بر اساس سیاست ها و تدابیر اتخاذ شده در استان، میانگین قیمت کالاها و خدمات در استان خراسان رضوی به نسبت سایر نقاط کشور در شرایط مناسب تری قرار دارد اما همین مقدار اندک نیز زیبنده شهر زیارتی امام رضا(ع) نیست.
وی عنوان کرد: موضوع دومی که مورد انتظار زائران بوده، رسیدگی و نظارت بر اماکن و اقامتگاه هاست؛ نظارت بر اماکن اقامتی دارای مجوز به صورت مستمر توسط دستگاه های ناظر و اداره کل میراث فرهنگی انجام می‌گیرد اما خانه مسافرهای فاقد مجوز مشکلاتی را ایجاد کرده اند که براساس مصوبه ستاد اجرایی خدمات سفر، اینگونه اقامتگاه ها باید ضمن اخذ مجوز های قانونی تا پایان شهریورماه ساماندهی شوند.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: موضوع سومی که از دغدغه های زائران بوده، مشکلات ترافیکی اطراف حرم و ضرورت کنترل آن توسط نهاد های مربوطه است‌ که این مهم با همت آستان قدس رضوی، فرمانداری مشهد و راهنمایی و رانندگی در حال پیگیری است و تاکنون نیز اقدامات مناسبی انجام شده است.
وی افزود: درخواست چهارمی که زائران عزیز به آن اشاره داشتند بحث کمبود پارکینگ در اطراف حرم مطهر است که در این راستا ایجاد ۹هزار و دویست جای پارک در اطراح حرم مطهر در دستور کار قرار دارد و در آینده اجرایی و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: پنجمین نیاز زائران افزایش امکانات تفریحی و رفاهی در استان خراسان رضوی بود که بر همین اساس میراث فرهنگی وگردشگری استان فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه را شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی کرده است و در آینده نزدیک مراحل اجرایی بسیاری از این طرح ها با همت سرمایه گذاران آغاز خواهد شد.
براتی در ادامه ابراز کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم و صفر کمیته دهه آخر صفر باید جلسات خود را به صورت منظم ادامه داده و مصوبات آنرا برای اجرا به نهادهای مربوطه ابلاغ کند.
وی تاکید کرد: ستاد اجرایی خدمات سفر استان واقع در طبرسی ۳ تا پایان ماه صفر با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو ستاد به صورت شبانه روزی به زائران عزیز خدمت رسانی خواهد کرد.
وی افزود: کمیته فرهنگی ستاد اجرایی خدمات سفر استان با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان و هیئات مذهبی نسبت به جانمایی مناسب ایستگاه های صلواتی در ایام محرم و صفر اقدام می‌کند تا از ایجاد گره های ترافیکی در شهر جلوگیری شود.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 52 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051