اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 31 مرداد 1398 ساعت 7:54

خانه تاریخی دانش شهرستان کاشمر محوطه سازی می شود

مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر از محوطه سازی خانه تاریخی دانش کاشمرخبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رضا یوسفی با اعلام این خبر افزود در سال جاری با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان و از محل اعتبارات حوزه زیر ساخت گردشگری مقدمات و طرح محوطه سازی خانه تاریخی دانش شهرستان کاشمر تصویب شد.
وی افزود: این محوطه برای استفاده عموم اجرا و فضاهایی همچون گذر مشاهیر، غرفه های فروش و کارگاهی صنایع دستی فضای سبز و فضاهای گفتمان شهری و هنری، فضا های مخصوص اجراهای تئاتر خیابانی و همچنین مراسمات و جشنواره های آئینی در آن پیش بینی شده است.
یوسفی ادامه داد: اعتبار فاز نخست اجرای این پروژه 2 میلیارد و 100 میلیون ریال است.
مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمریادآورشد: برابر هماهنگی های انجام شده، موزه شهر کاشمردر این بنای تاریخی راه اندازی  خواهد شد.
وی با قدردانی از حمایت های ویژه مدیر کل میراث فرهنگی و امور موزه‌های استان در خصوص راه اندازی موزه کاشمر، اظهار کرد: موزه شهر کاشمر هم اکنون در مرحله تهیه طرح محتوایی و اجرای زیر ساختهای لازم در این خصوص است و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: سال گذشته ضلع شمالی محوطه این اثر تاریخی را از محل اعتبارات حوزه مرمت شهرستان کف سازی و محوطه سازی شد، وهم اکنون اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر در حال حاضر در این خانه تاریخی مستقر است.
 وی با اشاره به مشارکت و همکاری شورای شهر و شهرداری کاشمر در پروژه محوطه سازی برای این اثر تاریخی، یادآورشد: مورد نظر در کنار خانه تاریخی دانش قرار دارد که توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری کاشمر برای اجرای این پروژه واگذار شده است.
گفتنی است خانه تاریخی دانش که حدود ۹۰ سال قدمت دارد در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسیده ، این اثر تاریخی در خیابان حیدری و حاشیه میدان امام علی (ع) شهر کاشمر قراردارد.
 

منبع:   تعداد بازدید : 125 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051