ورکشاپ تخصصی خط در خانه ملک برگزار شد -  چهار شنبه 26 دی 1397 ساعت 8:48
اخبار دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 13:29

مدیرکل میراث فرهنگی در دیدار با فرماندارکلات تاکیدکرد: ضرورت ایجاد بازارچه، صنایع دستی و رستوران و اقامتگاه درکلات

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ایجاد بازارچه، صنایع دستی و رستوران و اقامتگاه درکلات ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر امروز در دیدار با فرماندارکلات با بیان این مطلب افزود: این شهرستان از مناطق برخوردار است و ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه گردشگری دارد.
وی با بیان این که تامین زیرساخت های گردشگری در این شهرستان نیازمند اعتبارویژه است، ادامه داد: با وجود این که مشتری دریافت خدمات گردشگری و صنایع دستی در این شهرستان وجود دارد ولی هنوز زیرساخت ها فراهم نیست و خدمات لازم به خوبی تامین نمی شود.
مکرمی فر اظهار کرد: ایجاد اقامتگاه بوم گردی، فروشگاه صنایع دستی و رستوران از نیازهای ضروری شهرستان کلات است.
وی افزود: پوشاک لائین  و گلیم کلات در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است اما هنوز از این فرصت به خوبی استفاده نشده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که توسعه و تامین زیرساخت های گردشگری به تنهایی با اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست، اقدامات را دولت به تنهایی نمی تواند به سرانجام برساند بلکه باید بخش خصوصی را فعال کنیم و ما نیز تسهیلات لازم را ارائه کنیم.
مکرمی فر مکرمی فربا بیان این که کلات یکی از محورهای گردشگری استان است ، اظهارکرد: اکنون درشهر کلات توقف مسافران و گردشگران کم است باید شرایط توقف مسافران را ایجاد کنیم.
وی افزود:  اقداماتی برای ایجاد بازارچه صنایع دستی انجام شده است که باید طرح آن کامل شود و برمبنای آن پیگیری های آن ادامه یابد.
مکرمی فر به برخی ساخت و سازها در کلات اشاره و تاکید کرد: نباید ساخت و ساز خارج ا چارچوب انجام شود و منظر تاریخی کلات را از بین ببرد.
وی با بیان این که روستای لائین و خشت موزه اند، ادامه داد:  کلات ظرفیت گردشگری دارد اما باید شرایطی را ایجاد کنیم که مسافر توقف کند و اقامت شبانه داشته باشد، اقامتگاه های بوم گردی می تواند این خلاء را پر کند، هم اکنون  تسهیلاتی با 4 درصد بهره بانکی و تا مبلغ 250 میلیون تومان برای اقامتگاه های بوم گردی  پرداخت می کنیم.
هم چنین مهدی ناصری فرماندارکلات نیز در این جلسه گفت:  با وجود ظرفیت هایی که در شهرستان کلات وجود دارد که اما توفیقی برای بهره مندی متناسب با این ظرفیت ها نداریم.
وی ادامه داد: آئین ها و سنت ها و مواهب طبیعی و ابنیه تاریخی که در شهرستان کلات وجود دارد بستهری را گردشگری فراهم کرده است اما به لحاظ زیر ساخت دچار ضعف هستیم، از میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برای توسعه گردشگری حمایت می کنیم.
ناصری برای برگزاری شورای میراث فرهنگی شهرستان  کلات اعلام آمادگی  کرد.
هم چنین مسعود میراب شهردارکلات برای همکاری در ایجاد بازارچه صنایع دستی در مسیر بین کاخ خورشید و مسجد جامع اعلام آمادگی  کرد.


منبع:   تعداد بازدید : 854 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

خدمات الکترونیک
خدمات
شهرستان ها
مجموعه های فرهنگی تاریخی و موزه ها
دولت
سایت های مرتبط
دستگاه های مرتبط
قوانین و مقررات
آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها - قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی ضوابط معماری و ساختمانی واحدهای پذیرایی میان راهی
آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی - شرح وظایف مدیران فنی دستورالعمل اجرای شیوه نامه خانه-مسافر برای شهر مشهد
فرم امتیازبندی صلاحیت حرفه ای متقاضیان بند ب  (خراسان رضوی) - شیوه نامه درجه بندی تاسیسات گردشگری قانون ممنوعیت عرضه محصولات دخانی
مقررات اجرائی- انضباطی فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگري - ضوابط معماری و ساختمانی هتل دستورالعمل محاسبه تعرفه آب و برق تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی
شیوه نامه معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی جهت دریافت جایزه صادراتی - ضوابط معماری و ساختمانی هتل آپارتمان مشخصات و ضوابط ساخت،بهره برداری و درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی
قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی - ضوابط معماری و ساختمانی مهمان پذیر شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق
سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد