ورکشاپ تخصصی خط در خانه ملک برگزار شد -  چهار شنبه 26 دی 1397 ساعت 8:48
اخبار سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 11:34

در راستای بررسی اهداف گروه گشکا: نشست مشترک مسئولان شهرستان زرند و شهرستان بجستان برگزار شد

در راستای تشکیل و اهداف گروه گردشگری شهرستان کویری ایران (گشکا) نشست مشترکی بین مدیران شهرستان های زرند و بجستان دو عضو از این گروه در محل فرمانداری شهرستان بجستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی معاون فرماندار شهرستان بجستان حضور مسئولان شهرستان زرند را در این شهرستان باعث خرسندی دانست و گفت: امروز روز بیاد ماندنی در تاریخ شهرستان بجستان خواهد بود.
"حسین اسدی" اظهارداشت: اهمیت گردشگری بر همه ما آشکار است و ما همه باید به عنوان مُبَلغ این صنعت بزرگ در کل کشور به ویژه در استان های خود باشیم.
وی از آمادگی شهرستان بجستان در زمینه گردشگری و برآورده کردن اهداف گروه گشکا گفت و اظهارداشت: شهرستان بجستان به دلیل وجود در استان خراسان رضوی پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر دارد و خوشبختانه اقداماتی و تفاهم نامه هایی که با شهرستان های گروه گشکا به ویژه زرند شکل گرفته است می تواند باعث پیشرفت صنعت گردشگری در این شهرستان و بقیه شهرستان های این گروه شود.
وی افزود: در حوزه گردشگری ما گنج نهفته ای داریم و گروه گردشگری زرند به عنوان سفیرانی خواهید بود که پتانسیل این شهرستان را به شهرستان های استان کرمان منتقل خواهند کرد.
در ادامه سیدمهدی قویدل" دادستان شهرستان زرند گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری یکی از اشتغالزا ترین بخش ها در جهان است که این صنعت یک اشتغال پایدار در جهت توسعه پایدار منطقه ایجاد می کند که منابع منطقه و میراث آن را حفظ می کند.
هم‌چنین"محمد اسلامی" رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان زرند نیز عملکرد گروه گشکا را تاکنون خوب ارزیابی کرد و گفت: با راه اندازی گروه گشکا کارهای خوبی در زمینه گردشگری شهرستان های زیر مجموعه این گروه انجام شده است.
وی افزود: امیدواریم قطار گردشگری مناطق کویری در راستای تشکیل گروه گشکا راه اندازی شود و این قطار می تواند باعث پیشرفت صنعت گردشگری شهرستان های زیر مجموعه این گروه شود.
 گروه گردشگری شهرستان کویری ایران (گشکا) با امضا تفاهم نامه خواهرخواندگی بین شهرستان های زرند استان کرمان، بجستان استان خراسان رضوی، دامغان استان سمنان، بافق استان یزد و زهک استان سیستان و بلوچستان و با هدف توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان ها راه اندازی شده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 649 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

خدمات الکترونیک
خدمات
شهرستان ها
مجموعه های فرهنگی تاریخی و موزه ها
دولت
سایت های مرتبط
دستگاه های مرتبط
قوانین و مقررات
آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آن ها - قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی ضوابط معماری و ساختمانی واحدهای پذیرایی میان راهی
آیین نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفترهای خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی - شرح وظایف مدیران فنی دستورالعمل اجرای شیوه نامه خانه-مسافر برای شهر مشهد
فرم امتیازبندی صلاحیت حرفه ای متقاضیان بند ب  (خراسان رضوی) - شیوه نامه درجه بندی تاسیسات گردشگری قانون ممنوعیت عرضه محصولات دخانی
مقررات اجرائی- انضباطی فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگري - ضوابط معماری و ساختمانی هتل دستورالعمل محاسبه تعرفه آب و برق تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی
شیوه نامه معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی جهت دریافت جایزه صادراتی - ضوابط معماری و ساختمانی هتل آپارتمان مشخصات و ضوابط ساخت،بهره برداری و درجه بندی اقامتگاه های بوم گردی
قانون اجازه ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی - ضوابط معماری و ساختمانی مهمان پذیر شیوه نامه اجرایی ذخیره اتاق
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق
سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد