اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:15

محکومیت دو متهم سرقت کانکسهای میراث فرهنگی به زندان، شلاق و جریمه نقدی

دو متهم سرقت کانکسهای میراث فرهنگی در منطقه تاریخی فوشنجان نیشابور به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمداسماعیل اعتمادی ، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور امروز ۹ آبان با اعلام خبر مزبور افزود: 
در تاریخ هفدهم تیرماه سال جاری، دو دستگاه کانکس نگهبانی وسرویس بهداشتی  در محل سایت باستانی فوشنجان، شبانه توسط فردناشناسی مورد سرقت قرارگرفت. در بررسیهای بعمل آمده مشخص شد که فرد مزبور با یک دستگاه جرثقیل کانکس مزبور را سرقت و به روستای دیگری در همان نزدیکی منتقل و در محل نامعلومی مخفی کرده است. او ادامه داد: پس از مدتی تجسس مشخص شد که کانکسها توسط سارق به فرد دیگری فروخته شده و در مرحله تحویل به خریدار است. با هماهنگی نیروی انتظامی، بلافاصله سارق و فرد خریدار دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردیده و کانکس های مکشوفه از متهم نیز تحویل میراث فرهنگی شد.  
وی تصریح کرد: متهمان در بازجویی به جرم خود اعتراف نموده، و لذا دادگاه به لحاظ دارا بودن سابقه کیفری قبلی هردو متهم، رای اولیه خود را به شرح ذیل اعلام کرد.
متهم ردیف اول با مخفف نام الف چ  به جرم سرقت کانکس ها، به سه سال حبس و ۷۴ضربه شلاق تعزیری و متهم ردیف دوم به  نام : ع الف به دلیل معاونت در جرم به پرداخت ۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 1646 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051