اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:15

مسئول انتشارات اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی: کتابچه گردشگری 28 شهرستان خراسان رضوی تهیه می شود

مسئول انتشارات وتولیدات فرهنگی اداره امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از تهیه و تدوین کتابچه گردشگری برای 28 شهرستان خراسان رضوی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مهدی ساعدی امروز ۱۰ آبان با اعلام این خبر افزود: پس از انتصاب مکرمی فر به عنوان مدیرکل در حوزه های مختلف کمیته هایی از جمله کیمته تولیدات فرهنگی و انتشارات و تبلیغات  تشکیل شد.
وی با بیان این که کمیته تولیدات فرهنگی و انتشارات به ریاست مدیرکل و 9 نفر عضو از مسوولین و  کارشناسان واحد های مختلف تشکیل شده است، اظهار کرد: اولین مصوبه این کمیته، بررسی استراتژی عملکرد این کمیته در گذشته و مشخص نمودن چشم انداز برنامه های آینده بود. و دیگر مصوبات جلسه تولید کتاب محورهای گردشگری خراسان رضوی بود که این کتاب خراسان رضوی با تلاشی شبانه روزی قبل از اسفند ماه آماده و برای ایام نوروز 97 تولید و توزیع شد.
ساعدی ادامه داد: کتاب محورهای گردشگری خراسان رضوی در قطع پالتویی تولید و توزیع شده است.
وی درباره محورهای گردشگری استان اظهار کرد: در این کتاب محوری های اصلی ازمشهد به 11 محور گردشگری در شهرستان ها مختلف استان معرفی شده است.
ساعدی با بیان این که نقاط گردشگری و بنای تاریخی در این محورها  معرفی شده اند، گفت: هم چنین دراین کتابچه فاصله زمانی  جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی قید شده است.
وی افزود: هم چنین بوم گردی های درمحورهای گردشگری معرفی شده اند وبه بخشی از صنایع دستی، مشاغل سنتی و سوغات سفر این محور ها نیز پرداخته شده است.
مسئول انتشارات اداره امور فرهنگی و روابط عمومی اداره میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: در دومین جلسه کمیته انتشارات استان برنامه های انتشاراتی این اداره کل در   دو مرحله برنامه ریزی و پی ریزی شد.
وی مرحله اول را انتشارات و تبلیغات مکتوب و مرحله دوم را انتشارات دیجیتال اعلام کرد و گفت: به علت کمبود اقلام اطلاع رسانی در اداره کل با قید فوریت مرحله اول در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد برای هر شهرستان یک کتابچه گردشگری به دو زبان فارسی و انگلیسی برای معرفی کلیه پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان تهیه شود.
ساعدی با بیان این که کتابچه گردشگری برای 28 شهرستان استان در حال تدوین است، افزود: استفاده از ظرفیت های بومی و محلی در تهیه کتابچه یکی از اهداف ما بوده که جلسات متعددی با انجمن عکاسان و سینمای جوان هر شهرستان تشکیل شده و براساس تفاهم صورت گرفته در این جلسات، همکاری و استفاده از عکس های عکاسان و با ذکر نام شان است.

منبع:   تعداد بازدید : 1641 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051