اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:8

برگزاری نشست و هم اندیشی شناسایی پتانسیل های گردشگری و حفاظت از مواریث فرهنگی در چناران

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: نشست و هم اندیشی شناسایی توانمدیهایی روستایی این شهرستان در روستای گاه از توابع بخش مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم در این باره گفت: نشست و هم اندیشی شناسایی توانمندی ها روستایی در سه حوزه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با حضور بخشدار مرکزی ، مدیر میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری ،ریاست اداره ورزش و جوانان و دهیاری های بخش مرکزی در روستای گاه برگزار شد. 
او ادامه داد: این گردهمایی ها در راستای شناسایی، حفظ و نگهداری و معرفی آثار تاریخی،صنایع دستی ، و نقاط دیدنی روستا نقش بسزایی دارد.
وی گفت: امروزه بخش گردشگری روستایی دنیا مطرح شده و  جایگاه خوبی پیدا کرده است و با توجه به وجود ظرفیتها، پتانسیلها و جاذبه گردشگری شهرستان  اعم از آداب و رسوم،ابنیه تاریخی،غذاهای سنتی،جاذبه های گردشگری و همچنین نوع معماری پلکانی برنامه ریزی خوبی جهت جذب گردشگر در شهرستان داشته باشیم. 
مدیر میراث فرهنگی چناران افزود: دهیاران بخش مرکزی شهرستان اغلب جوان و تحصیلکرده و توانمند هستندکه با کمترین امکانات اقدامات شایسته و قابل توجهی در روستاهای تحت مدیریت خود انجام داده اند . 
وی گفت: کمبود زیرساخت های لازم از قبیل عدم برخورداری از راه مناسب ،عدم بازنگری و اجرای طرح هادی، نبود اقامتگاه های مناسب، عدم آموزش و فرهنگ سازی از جمله موانع و مشکلات موجود در جذب گردشگران به روستاهاست که می توان با همکاری همه دستگاهها  جهت رفع نواقص اقدام نمود.
محمد طاهریان مقدم یاداور شد: شهرستان چناران بیش 21 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی  و همچنین دارای یک اقامتگاه بوم گردی و یک خانه مسافر در روستای گردشگری رادکان دارد که پذیرای گردشگران است.

منبع:   تعداد بازدید : 943 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051