اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:8

برگزاری اولین دوره آموزشی مدیران و کارکنان اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان رشتخوار

مدیر میراث فرهنگی شهرستان رشتخوار از برگزاری اولین دوره آموزشی برای مدیران و کارکنان اقامتگاه های بوم گردی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی کاظم کامیاب امروز یکم آبان ماه در رابطه با هدف برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره به منظور توانمند سازی جوامع محلی و علمی سازی ارائه خدمات در حوزه بوم گردی با مشارکت مرکز فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان برگزار شده است. 
وی اظهار داشت: در این دوره آموزشی، مدیران و کارکنان اقامتگاه های بوم گردی رشتخوار با ظرفیتهای گردشگری در روستا، نحوه برقراری امنیت توریست، توصیه ها و تهدیدهای ناشی از ورود توریست خارجی، آشنایی با اصول و ابزارهای بازاریابی در رابطه با اقامتگاه های بوم گردی، نقش اقامتگاه های بوم گردی در جذب توریست ، چگونگی رفتار با گردشگران، محیط زیست و توسعه پایدار از  جمله سر فصل های آموزشی این دوره بوده است که توسط استادان مجرب آموزش داده شدند. 
وی یادآور شد: با توجه به افزایش اقامتگاه های بوم گردی در شهرستان، دوره های آموزشی بیشتری در آینده ای نزدیک در نظر گرفته شده است که در سطوح مختلف مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد . 
کامیاب ادامه داد: بازدید از روستای تاریخی سنگان و اقامتگاه های بوم گردی خانه برج و ارگ سنگان از دیگر برنامه های این دوره آموزشی بوده است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 1089 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051