اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:10

با انهدام باند ۵ نفره حفاری غیرمجاز اشیا عتیقه در کاشمر انجام شد: کشف ۵ کوزه سفالی و ۱۵ سکه قدیمی در کاشمر

جانشین فرمانده سپاه کاشمر گفت: پس از دریافت گزارشاتی مبنی بر فعالیت و حضور یک باند حفاری غیرمجاز در یکی از روستاهای بخش مرکزی کاشمر، بررسی موضوع در دستور کار سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مسعود رحیمی مقدم با اشاره به رصد اطلاعاتی انجام شده در خصوص محل حفاری یادآور شد: پس از مشخص شدن محل حفاری و اخذ دستور قضایی، تیم عملیات دستگیری اطلاعات سپاه کاشمر با حضور در محل مورد نظر در یک عملیات غافلگیرانه تعداد ۵ نفر را در حین حفاری دستگیر کرد.
وی با اشاره به انجام موفقیت‌آمیز این عملیات یادآور شد: در بازرسی از منازل این افراد  ۵ کوزه سفالی قدیمی، ۱۵ سکه و اشیاء قدیمی کشف و ضبط شد.
جانشین فرمانده سپاه کاشمر با تأکید بر این که اشیاء کشف شده جهت بررسی و نگهداری تحویل اداره میراث فرهنگی شده است؛ خاطرنشان کرد: افراد سودجوی دستگیر شده پس از بازجویی‌های اولیه، برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
هم چنین رضا یوسفی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر در این باره گفت: تعامل بسیار خوبی بین یگان حفاظت میراث فرهنگی و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کاشمر در راستای صیانت از مواریث فرهنگی وجود داردکه از حسن همکاری آن ها قدر دانی می کنیم.
 

منبع:   تعداد بازدید : 1125 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051