اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 11:35

با حضور معاون شهردار مشهد: نمایشگاه موزه و خوشنویسی در موزه بزرگ خراسان افتتاح شد

نمایشگاه موزه و خوشنویسی در محل موزه بزرگ خراسان و به مناسبت گرامیداشت هفته خوشنویسی و با حضور بختیاری ،معاون فرهنگی و هنری شهرداری مشهد، افتتاح شد.

به گزار ش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مدیر موزه منطقه ای خراسان بزرگ  در حاشیه این نمایشگاه  گفت: این نمایشگاه که با همکاری شهرداری مشهد و انجمن خوشنویسان استان در موزه بزرگ خراسان ، در دو بخش معاصر و تاریخی برگزار شد.
محمد رکنی افزود: در بخش معاصراین نمایشگاه  37 تابلو از هنرمندان خوشنویس معاصر استان و در بخش نفیس 47 اثر خوشنویسی موزه ای شامل آثار هنرمندان 14 قرن هنر اسلامی و قرآن های نفیس و مرقعات و برگ های زرین شاهنامه فردوسی به نمایش در آمد. 
او ادامه داد: علاوه بر نمایش این آثار، تابلوی نفیس خوشنویسی معاصر اثر استاد فردوسی که به مناسبت روز ملی حافظ ،خوشنویسی شده، رو نمایی شد.
رکنی اظهار کرد: این اثر به شیوه سنتی خوشنویسی ایران و همراه با نقاشی معروف به گلزار  در قطع 70×70 سانتی متر کار شده است .
استاد خادم دبیر این نمایشگاه گفت : بر پایی این نمایشگاه پیوندی بین موزه خراسان و انجمن خوشنویسان با هدف ارتباط بیشتر با مردم و بازدید کنندگان این موزه خواهد بود.
او ابراز امیدواری کرد: همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نقطه شروع و خوبی بابت همکاری بیشتر خواهد بود و با تداوم این همکاری ها ،بازدید کنندگان این موزه و عموم از این دست نمایشگاه ها ،بهرمند خواهند شد .
 خادم برای برگزاری نمایشگاه های انجمن خوشنویسان در شهرستان های خراسان رضوی با همکاری میراث فرهنگی اعلام آمادگی کرد.
این نمایشگاه موزه و خوشنویسی در موزه بزرگ خراسان واقع در بوستان کوهسنگی مشهد  22 تا 27 مهرماه سال جاری از ساعت 9 الی 16 پذیرای علاقمندان است.

منبع:   تعداد بازدید : 825 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051