اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 4 اسفند 1397 ساعت 8:5

همزمان با کنفرانس بین المللی موزه شناسی: سفیر صلح موزه های ایران ، معرفی شد

رییس گروه موزه های استان گفت : هم زمان با نشست بین المللی موز ه شناسی و تقدس در موزه ملی ایران، سوسن نیک ذات مدیر و بنیانگذار نخستین موزه بین المللی وسیار سفیران فرهنگ صلح از طرف ایکوم ایران و شورای بین المللی موزها به عنوان سفیر صلح معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان امروزبا بیان این مطلب افزود: این ابلاغ  توسط  محیط طباطبایی رییس ایکوم ایران و فرانسوامرس ریاست ایکوفوم به وی اهدا شد.
 او ادامه داد: بخشی از آثار موزه سیار کودک(عروسک های قاشقی) درموزه ارداک مانوکیان موزه ارامنه در مکان کلیسای حضرت مریم جهت بازدید میهمانان داخلی وخارجی سمپوزیوم ایکوفوم به نمایش در آمده است هم چنین این دوموزه تاکنون فعالیت های مشترکی در زمینه صلح با یکدیگربرگزار نموده اند.
سوسن نیکذات پس از دریافت این ابلاغ گفت : انتخاب ام به عنوان سفیر صلح کودکان برای من همانند بال پروازی است که میتوانم برای ساختن جهانی شایسته برای کودکان  سرزمین وسیاره ام تلاش نمایم و از اعتماد ایکوم ایران و ایکوفوم و سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تقدیر و تشکر می نمایم.
وی با بیان این که جشن ویژه این ابلاغ برگزار خواهد شد، ادامه داد: نام موزه من سفیران فرهنگ صلح است و امروز مفتخرم که نام خودم نیز به واژه سفیر صلح مزین شد.
سوسن سفیر صلح ازاین پس مسئولیت خود را سنگین تر میبیند و گفت باید  گامهای سریع تری باید برداشته شود.
موضوع سمپوزیوم  بین المللی ایکوفوم (موزه وتقدس)
 عروسکها درموزه برای وی حکم مقدسی دارند زیرا پیام وقصص کتب اسمانی وفرامین پیامبران الهی که صلح ودوستی است رادربین کودکان وجوامع ترویج میدهند .
و از تمامی دوستداران فرهنگ صلح ،در خواست حمایت ،جهت ایجاد گستره ی بیشتری برای کودکان شد .
توضیح اینکه 
موزه بین المللی سیار صلح و کودک اولین موزه سیار در خراسان رضوی و کشور است که با مجوز این سازمان ،فعالیت های داخلی و خارجی صلح دوستانه خود را آغاز نموده است.
چهل یکمین نشست بین المللی ایکوفوم در موزه ملی ایران با حضور موزه داران ،پژوهشگران و مسولان موزه های کشور  از 23 مهر افتتاح و  روز 27 مهرماه به کار خود پایان خواهد داد.

منبع:   تعداد بازدید : 919 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051