اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 11:34

در نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی مطرح شد: تاکید بر نقش موثر بنگاههای کوچک در توسعه گردشگری

استاد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه خوارزمی تهران در نشست تخصصی زن و توسعه گردشگری روستایی گفت: گردشگری روستایی به صورت تک بعدی توسعه نخواهد داشت، برای توسعه صنعت گردشگری باید بخش های مختلف، مکمل یکدیگر باشند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، دکتر حسن افراخته به مناسبت  23مهر روز جهانی زن روستایی در روستای تاریخی کنگ نقش بنگاههای کوچک را در توسعه گردشگری موثر دانست و گفت : کشور هایی امروز در این زمینه موفق هستند که امکان رشد بنگاههای کوچک را فراهم کرده اند.
وی در این نشست که جمعی از بانوان فعال فرهنگی استانی و کشوری و کارافرینان زن روستایی حضور داشتند افزود : بررسی ها نشان داده است که هرجا زنان عهده دار کار تیمی شده اند به علت ویژگی های منحصر به فرد آنان نتایج بسیار اثر بخشی و توفیقات خوبی بدست آمده است.
این نشست با همکاری اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان طرقبه شاندیز، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی فرمانداری شهرستان بینالود و بخشداری طرقبه و دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
 نقش زنان روستایی در توسعه پایدار و متوازن، تحلیلی بر گردشگری پست مدرن و جایگاه زنان، مشاغل خانگی، صنایع دستی و گردشگری و نقش زنان گردشگر در محیط زیست از مهمترین مباحث مطرح در این نشست بود که با کمک کارشناسان برجسته استانی و کشوری بررسی شد.
هم چنین در این نشست تخصصی محمد مطیع معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی سخنرانی کرد.. 
بازدید از اقامتگاه بومگردی کنگ کهن، نمایشگاه محصولات و تولیدات زنان روستایی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 

منبع: صدا و سیما  تعداد بازدید : 1235 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051