اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 11:33

مدیر انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی: 950 روستا در استان شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی دارد

مدیر انجمن های میراث فرهنگی استان گفت: در استان بیش از 2800 روستا وجود دارد که طبق بررسی های صورت گرفته 950 روستا شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی را دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مهدی علی پور محمدیه امروز ۲۲ مهر با بیان این مطلب افزود: در این راستا شهرستان های سبزوار ، نیشابور و تربت جام دارای بیشترین روستاهای واجد شرایط هستند.
وی اظهار کرد: بر اساس اساسنامه انجمن های میراث فرهنگی مصوب شورای عالی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، انجمن های میراث فرهنگی در روستاهای دارای اثر تاریخی به منظور جلب حمایت مادی و معنوی مردم و تشریک مساعی همه جانبه آنان در زمینه پژوهش، احیا، معرفی و آموزش، همچنین برنامه ریزی جهت حفظ و حراست و سرکشی از آثار تاریخی با مسئولیت دهیاران و دبیری نمایندگان میراث فرهنگی و عضویت نمایندگان آموزش و پرورش ، بسیج ، تعدادی از دوستداران میراث فرهنگی و معتمدان روستا تشکیل می شود.
علیپور ادامه داد: انجمن های میراث فرهنگی در همه حال و در همه جا می توانند کمک حال ما باشند و هماهنگی و همکاری آنان با  ادارات میراث فرهنگی شهرستان ها و یگان حفاظت میراث فرهنگی و نهادهای انتظامی می تواند کمک موثری در پیشگیری از وقوع جرایم وجلوگیری از صدمات و خسارات به آثار تاریخی را در برداشته باشد. 

منبع:   تعداد بازدید : 785 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051