اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 10:48

با حضور استاندار و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی انجام شد؛ آغاز عملیات میزبانی از زایران و گردشگران نوروز ۹۸ با مانور خدمت

با حضور استاندار و مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و مسئولان کمیته های ۱۲ گانه ستاد خدمات سفر خراسان رضوی عملیات میزبانی از زائران و گردشگران نوروز ۹۸ با عنوان مانور خدمت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی استاندار خراسان رضوی در این مراسم که در کمپ زائر پذیر غدیر برگزارشد،  گفت: اقتصاد گردشگری به عنوان یکی از مهمترین صنایع پول ساز در جهان امروز باید در استان مورد توجه جدی قرار گرفته و توسعه یابد.
 
علیرضا رزم حسینی افزود: کلانشهر مشهد دارای ویژگیهای منحصربه فردی در عرصه گردشگری و جاذبه هاست که کمتر شهری در دنیا دارای این ویژگیها به صورت توامان است.
 
وی ادامه داد: برخورداری از جاذبه های زیارتی و جذب زائر و نیز جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر به صورت همزمان برای مشهد یک ویژگی مهم محسوب می شود.
 
استاندار خراسان رضوی گفت: ارائه خدمات به زائران، گردشگران و مسافران با توجه به اهمیت آن از اجرمعنوی فراوانی برخوردار است و این نکته باید مورد توجه خادمان قرار گیرد.
 
رزم حسینی با اشاره به فعالیت 12 کمیته در ستاد خدمات سفر استان ضمن قدردانی از تلاشهای انجام شده تا کنون افزود: تمامی کمیته ها و دستگاههای زیر مجموعه ستاد خدمات سفر باید هدف محوری و اصلی خود را ارائه خدمات خوب و با کیفیت به زائران و مسافران بدانند و در این مسیر تلاش می کنند چون به هر میزان ارائه خدمات بهتر باشد جذب زائر، مسافر و گردشگر هم بیشتر می شود.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز ظرفیت اقامت در این استان را طی ایام نوروز 420 هزار نفر شب اعلام کرد و گفت: خراسان رضوی بیشترین ظرفیت اقامتی در استانهای کشور را دارد و با وجود این ظرفیت با کمترین چالش در حوزه اقامت مواجه خواهد بود. 
 
ابوالفضل مکرمی فر افزود: علاوه بر این، کمپ گردشگری در مشهد و برخی شهرستان های واقع در مسیر مشهد نیز آماده ارائه خدمات به مسافران است و در صورتی که با شرایط اضطراری مواجه شویم از ظرفیت سالنهای ورزشی نیز برای اقامت استفاده خواهد شد. 
 
شهردار مشهد نیز در این مانور با اشاره به اقدامات اجرایی انجام شده برای استقبال و میزبانی هرچه بیشتر از زائران و مسافران گفت: کمیته خدمات شهری استان که شهرداری مشهد مسیولیت ان را برعهده دارد یکی از کمیته های ۱۲ گانه ستاد خدکات سفر است که در هماهنگی با اداره میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان دبیرخانه ستاد احرایی خدمات سفر تلاش می کند بهترین شرایط را برای میزبانی از زائران فراهم کند.
 
محمدرضا کلائی ادامه داد:  تاکنون کاشت 14 میلیون بوته گل و انجام عملیات تعمیرات و اصلاحات مهندسی معابر در سطح مشهد در موعد مقرر انجام شده است.
 
وی افزود: ورودی و خروجی شهر مشهد به میزان 10 کیلومتر نیز نظافت می شود و ارائه خدمات به زائران در این شهر به صورت 24 ساعته درآمده است.
 
وی با اشاره به این که نوروز پیش رو در نصب المان ها در مشهد رکورد جدیدی را ثبت خواهیم کرد ادامه داد: در این راستا 900 المان در سطح شهر مشهد به نمایش گذاشته می شود.

منبع:   تعداد بازدید : 45 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051