اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 23:37

در مراسم افتتاح پارک موزه علوم زمین انجام شد: تقدیراستاندارخراسان رضوی از تلاش میراث فرهنگی

استاندار خراسان رضوی گفت: از تلاش های میراث فرهنگی که برای ثبت میراث فرهنگی درفهرست میراث جهانی تلاش می کند قدردانی می کنم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی رضا رزم حسینی استاندارخراسان رضوی در مراسم افتتاح پارک موزه علوم زمین در مشهد با بیان این مطلب افزود: ظرفیت های معدنی زیادی را در کشور داریم که به خوبی شناسایی و کشف نشده است  در حالی که برخی کشورها چندین بار غربال شده اند.
وی با بیان این که خراسان رضوی برای اولین باراین گونه موزه ای ایجاد شده است، گفت:  این اتفاق مهمی است که از خراسان شروع شده است.
استاندار خراسان رضوی بر ضرورت بهره مندی مردم و تاثیر مثبت بر زندگی مردمی که در نزدیکی و اطراف معادن  سکونت دارند، تاکید کرد و ادامه داد: معدن را به هر قیمتی استخراج نمی کنیم، این که در اطراف فقر وجود داشته باشد یا در اطراف مشکلات محیط زیستی ایجاد شود قابل قبول نیست.
وی با اشاره به زحمات معاونت میراث فرهنگی کشور در ثبت میراث فرهنگی در فهرست میراث جهانی گفت: از زحمات اوکه برای ثبت میراث فرهنگی ایران در فهرست جهانی تلاش می کند تشکر می کنم چون دیده ام که چگونه به خوبی از چرونده های ایران برای ثبت درفهرست میراث جهانی دفاع می کند.
وی با اشاره به پرونده ثبت میراث جهانی قنات دراجلاس یونسکو در ترکیه اظهار کرد: عربستانی ها تلاش می کردند که به نام خودشان به ثبت برسانند در حالی که ما در ایران قنوات چندهزار ساله داریم و دوستان در میراث فرهنگی تلاش کردند این قنوات را به نام ایران ثبت کنند، خراسان رضوی نیز ظرفیت های زیادی برای ثبت درفهرست میراث جهانی دارد.منبع:   تعداد بازدید : 59 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051