اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 12:43

معاون سرمایه گذاری خراسان رضوی: مجوز ساخت و تبدیل زائرسرا در استان خراسان رضوی صادر می شود

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: با توجه به ابلاغ ضوابط فنی و معماری زائرسراها، آمادگی داریم تا نسبت به تشکیل پرونده و صدور مجوز موافقت اصولی ساخت یا تبدیل این قبیل تاسیسات گردشگری اقدام کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی احمد دیناری امروز 19 اسفند با بیان این مطلب افزود: زائرسراها طبق ماده یک آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، نرخ گذاری و نظارت بر تاسیسات گردشگری مصوب شهریورماه ۱۳۹۴ یکی از تأسیسات گردشگری تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری محسوب می شوند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ضوابط فنی و معماری این گونه زائرسرا در تابستان سال جاری تهیه، مصوب و برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است، لذا آمادگی داریم تا نسبت به تشکیل پرونده و صدور مجوز موافقت اصولی ساخت یا تبدیل این قبیل تاسیسات گردشگری  اقدام کنیم.
دیناری افزود: زائرسراها متناسب با نیازهای گردشگران مذهبی و با هدف ترویج فرهنگ زیارت و ارائه خدمات با رعایت اصول تکریم زائران و بر اساس توصیه های دینی مذهبی در شهرهای زیارتی و یا در نزدیکی یک زیارتگاه و بقاع متبرکه یا در مسیر زیارتگاه ها ایجاد می شوند. 
وی گفت: طبق ضوابط ، مقررات فنی و معماری ابلاغی، زائرسراها در سه درجه تقسیم بندی می‌شوند که شامل درجه یک، دو و سه می باشند و به دو صورت زائرسرای احداثی و زائرسرای تبدیلی مجوزهای مربوطه صادر می شود. 
 
 معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اظهارکرد: ضوابط فنی و معماری زائرسراها در ۳۲ بند تهیه و ابلاغ شده است که بایستی در زمان ساخت و یا تبدیل مدنظر سرمایه‌گذاران قرار بگیرند.
دیناری یادآورشد: از ابتدای درخواست متقاضیان ساخت یا تبدیل  تا زمان تطبیق عملیات ساختمانی و تایید تجهیز واحدهای اقامتی اعم از هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر و یا  زائرسرا فرآیندهای مربوطه در معاونت سرمایه‌گذاری و تامین منابع انجام خواهد شد.

منبع:   تعداد بازدید : 59 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051