اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 17 بهمن 1397 ساعت 9:44

همزمان با دهه فجر انجام شد؛ صدور اولین پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی در شهرستان رشتخوار  

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار از صدور اولین پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی 《مرسد》 در روستای حسین آباد شهرستان رشتخوار، همزمان با دهه فجرخبر داد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی "کاظم کامیاب" امروز ۱۷ بهمن باذاعلام این خبر  افزود: اقامتگاه بوم گردی 《مرسد》 دارای 1500 متر مربع مساحت و 8 اتاق با قابلیت پذیرش حدود 40 نفر و برای 3 نفر به صورت مستقیم اشتغال پایدار ایجاد کرده است. 
 
وی ادامه داد: بوم گردی از ظرفیت های گردشگری است که در مقام احترام به طبیعت و محیط زیست شکل گرفته و در سال های اخیر با استقبال زیادی از طرف گردشگران مواجه شده است.
 
 وی اظهارکرد: در اقامتگاه های بوم گردی هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش دارند زیرا در مرحله اول احیا و مرمت یک بنای تاریخی و سپس آماده سازی برای بازدید و اقامت گردشگران داخلی و خارجی و همچنین راه اندازی کارگاه ها و نمایشگاه های صنایع دستی در بخشی از این بناها از برنامه های پیش بینی شده در اقامتگاه است.
 
 وی تصریح کرد: با توجه به جاذبه های تاریخی و گردشگری و حضور گردشگران در سطح شهرستان در حال حاضر برای 6 اقامتگاه بوم گردی موافقت نامه اولیه صادر شده است.
 
وی اظهار کرد: شهرستان رشتخوار دارای 270 اثر تاریخی و گردشگری است که تاکنون 21 اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و 12 اثر دیگر آن در حال ثبت است.

منبع:   تعداد بازدید : 77 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051