اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 8 بهمن 1397 ساعت 10:41

مجوز فعالیت پنجمین اقامتگاه بومگردی شهرستان کلات صادر شد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلات از صدور مجوز فعالیت پنجمین اقامتگاه بومگردی این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی شعبانعلی فرهمند امروز ۷ بهمن با اعلام این خبر افزود: اقامتگاه بوم گردی کلبه عمو نعمت دارای 4 اتاق و فضایی باغی  محیط پیرامونی  آن را فرا گرفته است.
وی ادامه داد: این اقامتگاه  بوم گردی در محور کلات - مشهد نرسیده به روستای جلیل آباد قرار گرفته  و برای تکمیل و تجهیز ان بالغ بر 35 میلیون تومان هزینه شده است  .
فرهمند گفت: با توجه به اینکه  شهرستان کلات  یکی از قطب های گردشگری  خراسان رضوی است و سالانه گردشگران زیادی از مناطق تاریخی و طبیعی شهرستان بازدید می کنند که برای ارائه خدمات مناسب  در حوزه اسکان و پذیرایی لزوم ایجاد این واحد ها را  در شهرستان ضروری می کند.
وی یاد آور شد: تاکنون  چهار اقامتگاه بوم گردی دیگر در شهرستان با نامهای  چهار راه در روستای چهار راه ، واحد بومگردی هزار مسجد در روستای احمد آباد، دیار نادر در شهر کلات و قره تیکان در روستای قره تیکان در حال فعالیت است.
فرهمند ادامه داد: این شهرستان ظرفیت ایجاد  15 واحد بومگردی را دارد که مطابق برنامه ریزی های انجام شده این تعداد تا  تابستان 98 به بهره برداری خواهند رسید.
 

منبع:   تعداد بازدید : 142 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051