اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 13:45

گردش پایتخت معنوی ایران در پایتخت سیاسی ایران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی و مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته ایران شرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر افزود: خراسان رضوی در زمینه برخورداری از تعداد بالای تاسیسات گردشگری به ویژه واحدهای اقامتی، ورود گردشگر، ایجاد اشتغال پایدار ، تعداد و حجم پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری پیشگام و "استان برترین ها" به شمار می رود. 
وی افزود: وجود بارگاه ملکوتی امام هشتم در مشهد مقدس این شهر و استان را به خاص ترین استان کشور در زمینه جذب زائر و گردشگر تبدیل کرده است و به برکت حضور این امام گردشگری این استان بیشترین تعداد واحد اقامتی را دارد.
وی با بیان این که حدود 2230  واحد تاسیسات گردشگری فعال در خراسان رضوی وجود دارد، اظهارکرد: تعداد زیادی از تاسیسات گردشگری استان در دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران شرکت می کنند که این فرصتی برای ارائه ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی خراسان رضوی است.
 
وی یادآورشد: خراسان رضوی علاوه بر وجود بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) پیشینه ای تاریخی و کهن دارد و  و از گذشته تاکنون خواستگاه علم و فرهنگ بوده است.
مکرمی فر ادامه داد: دردوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته  که از 23 تا 26 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه  های بین المللی تهران برگزار می شود فرصتی است تا مردم علاقه مند به تاریخ ، تمدن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی آشنا شوند.

منبع:   تعداد بازدید : 126 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051