اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 14:2

مدیر میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری شهرستان سرخس: ژئوتوریسم در سرخس رونق می گیرد

مدیر میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری شهرستان سرخس گفت: رونق گردشگری طبیعی شهرستان را دستور کار جدی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مجید حسینی امروز ۱۳ بهمن ماه با بیان این مطلب افزود: ظرفیتهای ژئوتوریسم سرخس بر اساس مکان های ژئومورفولوژیکی منطقه را شامل غارهای مزداوند-کرکس و بزنگان – تالاب بزنگان -جنگلهای پسته وحشی شورلق و خواجه – منطقه چشمه سرآسیاب و منطقه آق دربند است.
او ادامه داد: بسیاری از این مناطق بکر، دست نخورده و دارای ویژگیهای خاص است که جذابیتهای ویژه را پدید آورده اند.
حسینی تصریح کرد: تالاب بزنگان علاوه بر تاثیر گذاری در اقلیم و کشاورزی منطقه از نظر پرنده نگاری بسیاری مهم بوده و می تواند سایت پرنده نگاری استان باشد. 
او اضافه کرد: مناطق دیگر سرخس نیز ویژگیهای منحصر بفرد خود را دارند و در صورت تامین زیرساختها بخصوص از نظر راه دسترسی هریک می توانند بعنوان مناطق ژئوتوریسم  بخصوص در شرق استان جذب حداکثری گردشگر داخلی و خارجی را داشته باشند.
حسینی افزود: در منطقه آق دربند وجود معادن متعدد و آبشارهای دائمی و فصلی و مناظر بکر کوهستانی پتانسیل ویژه گردشگری طبیعی را در این منطقه بوجود آورده است.
حسینی گفت: منطقه آق دربند سرخس به مرکزیت روستای آق دربند در جنوب شهر سرخس و حاشیه کشف رود از توابع دهستان مرزداران و در بخش مرزداران شهرستان سرخس در فاصله تقریبی 130 کیلومتری سرخس و 140 کیلومتری مشهد قرار دارد.این منطقه بدلیل وجود معادن فراوان ذغال سنگ اهمیت دارد.برخورداری از مناطق کوهستانی بکر و آبشارهای متعدد ، همچنین دشت گسترده شقایق در فصل بهار و وجود تعداد زیادی معادن فعال و متروکه ذغال سنگ ظرفیت لازم را از نظر ژئوتوریسم بر اساس مکان های ژئومورفولوژیکی منطقه فراهم ساخته است.مدیر میراث فرهنگی سرخس توسعه گردشگری ژئوتوریسم  در این منطقه را در دستور کار اداره میراث فرهنگی سرخس اعلام و هم افزایی نهادهای مختلف برای ايجاد تأسيسات زيربنايی گردشگری و تامین  راه دسترسی مناسب را خواستار شد.
منبع:   تعداد بازدید : 81 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051