اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 9:52

با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و محوریت اداره کل اقتصاد و دارائی استان برگزار شد: اولین نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی و همایش تجلیل از سرمایه گذاران خارجی حوزه گردشگری و هتل داری

نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی و همایش تجلیل از سرمایه گذاران خارجی حوزه گردشگری و هتل داری با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و محوریت اداره کل اقتصاد و دارائی استان از تاریخ ۱۶ الی۱۹ بهمن ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دراین باره گفت: حضور سرمایه گذارانی از کشورهای افغانستان،عراق و عربستان در قالب دفاتر خدمات مسافرتی، هتل ها و دهکده های گردشگری و سرمایه گذاران بخش مناطق نمونه گردشگری و هتل داری استان از جمله مهمترین بخشهای این  مشارکت بود.
او ادامه داد: هم چنین از ساعت 18:30 الی۲۰ چهارشنبه ۱۷ بهمن نیز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، معاونان سرمایه گذاری و گردشگری استان، مدیر کل دفتر سرمایه گذاری استانداری پنلی تخصصی در حوزه "سرمایه گذاری گردشگری" چالشها، فرصتها و مشوق ها با استقبال کم نظیر  سرمایه گذاران ،علاقه مندان و سرمایه گذاران از کشورهای پاکستان،افغانستان و عراق برگزار شد.
مکرمی فر با بیان این که نمایشگاه سرمایه گذاری با محوریت اداره کل اقتصاد و دارائی استان برگزارشد، درباره دیگر برنامه های این نمایشگاه گفت: همچنین پنج شنبه ۱۸ بهمن ماه همایش تجلیل از سرمایه گذاران خارجی استان خراسان رضوی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان خدمات سرمایه گذاری کشور، استاندار، تعدادی از نمایندگان مجلس ، مدیران کل و دست اندرکاران و ... برگزار شد و ۵ نفر از سرمایه گذاران خارجی بخش گردشگری و هتل داری مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآورشد: استان خراسان رضوی، هم در زمینه برخورداری از تعداد بالای تاسیسات گردشگری به ویژه واحدهای اقامتی، ورود گردشگر، ایجاد اشتغال پایدار و تعداد و حجم پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری پیشگام و "استان برترین ها" به شمار می رود. 
مکرمی فر افزود: خراسان رضوی ضمن برخورداری از ۲۲۳۰ تاسیسات گردشگری فعال و درحال بهره برداری با ۳۵۰۰۰ اشتغال مستقیم، دارای ۲۹۰ پروژه گردشگری در حال ساخت با حجم سرمایه گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی حدود ۱۰۸۰۰ نفر است که قابل مقایسه با دیگر بخش ها در استان و سایر استان های کشور نیست.

منبع:   تعداد بازدید : 113 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051