اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 14:24

اثر هنرمند خطاط مشهدی جهانی شد

اثر هنری خطاطی تلفیق با هنر ترصیع استاد سید رضا صفوی با موضوع 《هفت شهر عشق عطار》 به عنوان اثر هنری فاخر در مجله بین المللی الکترونیکی گارلند منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی زهرا تندکار مدیر مرکز افرینش و پژوهش هنرهای سنتی خانه ملک در این باره گفت: این اثر هنری به سفارش این مرکز خلق شده است.
وی افزود: کوین موری، معاون شورای جهانی صنایع دستی آسیا، اقیانوسیه و صاحب امتیاز مجله بین المللی الکترونیکی گارلند ، این اثر را به عنوان اثری هنری فاخر که معرف هنر ایران و ادبیات غنی ان می باشد به چاپ رسانده است.
تندکار یاداورشد: طراح و خالق اثر فوق با موضوع هفت شهرعشق عطار در قرارداد دوره بهار از هنرمندان حاضر در مرکز آفرینش و پژوهش هنرهای سنتی خانه ملک بوده که این اثر را در این مرکز به سفارش سازمان میراث فرهنگی اجرا کرده است.
وی گفت: این هفتمین اثر هنری خلق شده توسط استاد صفوی است که جزو آثاری هنری فاخر ارزیابی شده و در این نشریه منتشر شده است.
استاد سیدرضا صفوی یکی از پیشکسوتان هنر خوشنویسی و خط نقاشی و طراحی سنتی است که بیش از ۳۰ سال در این رشته مشغول به فعال است.
 

منبع:   تعداد بازدید : 62 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051