اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 15 بهمن 1397 ساعت 14:47

مدیر میراث فرهنگی سرخس در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در سرخس: رشد ۴۰۰ درصدی شناسایی و ثبت آثار تاریخی سرخس در دوران انقلاب اسلامی

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرخس از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در این شهرستان خبر داد و گفت:شناسایی و ثبت آثار تاریخی سرخس در دوران انقلاب اسلامی ۴۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی مجید حسینی با اعلام این خبر افزود: این نمایشگاه از ۱۴ بهمن و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب توسط فرماندار و مسئولان محلی افتتاح شد.
 
حسینی اظهارکرد: علاوه بر غرفه صنایع دستی نمایشگاه عکسی نیز که مقایسه بین فعالیتهای قبل و بعد از انقلاب در حوزه مرمت و بازپیرایی بناهای تاریخی شهرستان سرخس است برگزار شده است.
 
حسینی تصریح کرد: در حوزه شناسایی و ثبت آثار تاریخی قبل و بعداز انقلاب و در مقایسه اجمالی آماری شاهد رشد بیش از ۴۰۰درصدی را شاهد هستیم.
 
مدیر میراث فرهنگی سرخس افزود: در نمایشگاه صنایع دستی نمونه هایی از دست ساخته های هنرمندان سرخسی در رشته های گلیم - چرم - مینا کاری- سرمه دوزی به معرض نمایش درآمده است.این نمایشگاه با حضور ادارات و نهادهای مختلف به منظور نمایش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در سالن نمایشگاه شهرک گاز سرخس بمدت یک هفته در دو نوبت صبح و عصر دایر است.منبع:   تعداد بازدید : 71 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051