اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 6 اسفند 1397 ساعت 12:44

آغاز ارائه سیم‌کارت‌ گردشگری در مشهد

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: سیم کارت‌های گردشگری در راستای تکریم زائران وگردشگران خارجی و بهبود خدمات‌دهی پایگاه‌های راهنمای زائر و اطلاعات سفر به فروش می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نرگس شالچیان ، در خصوص فروش این سیم‌کارت‌ها اظهار کرد: قرارداد دو ساله فروش سیم کارت گردشگری در پایگاه‌های راهنمای زائر و اطلاعات سفر شهری میان سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با شرکت ایرانسل منعقد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در راستای این قرارداد سیم‌کارت‌های گردشگری که توسط شرکت ایرانسل تهیه شده است توسط پایگاه‌های راهنمای زائر و مراکز اطلاعات سفر شهری که در 23 نقطه از سطح شهر پراکندهاست به فروش می‌رسد.
 
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد افزود: اپراتورهای این مراکز به منظور فعالیت در این طرح توسط دفتر مرکزی شرکت ایرانسل (شعبه مشهد) آموزش‌های لازم را آموخته و از تاریخ 10 اسفند ماه 97 فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
 
شالچیان ادامه داد: این سیم‌کارت‌ها سه مدل مختلف دارند که مبلغ و تعرفه قانونی فروش سیم کارت نوع اول 30 هزار تومان، سیم کارت نوع دوم 43 هزار تومان و سیم کارت نوع سوم 58 هزار تومان است، که شرح خدمات دریافتی هر مدل اعم از میزان بسته مکالمه، پیامک و اینترنت بر روی سیم کارت‌ها به تفکیک مشخص گردیده است.
 
وی بیان کرد: قیمت‌های گفته شده مصوب دولتی و ویژه گردشگران خارجی است که متاسفانه بعضا دیده شده که برخی سودجویان از عدم آگاهی گردشگران استفاده کرده و این سیم‌کارت‌ها را به مبالغ بالاتری به آنان می‌فروشند.
 
معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد مطرح کرد: گردشگران و زائرین خارجی باید جهت خریداری و فعال سازی این سیم‌‌کارت‌ها پاسپورت خود را تحویل اپراتورهای مستقر در پایگاه‌های راهنمای زائر و مراکز اطلاعات سفر شهری بدهند تا آن‌ها بتوانند با اسکن پاسپورت و بررسی آن نسبت به فعال سازی سیم کارت‌های گردشگری اقدام نمایند.
 
شالچیان اضافه کرد: سیم‌کارت‌های گردشگری موقتی بوده و پس از گذشته مدت زمان کمتر از یک ماه غیر فعال خواهد شد.
 
وی ادامه داد: گردشگران و زائرین خارجی می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل از طریق تماس با مرکز پاسخ‌گوئی خدمات گردشگری و زیارت به شماره تماس 3135-051  و یا با مراجعه به دفترمرکز ایرانسل واقع در خیابان امام رضا 15 نسبت به رفع مشکل خود اقدام نمایند.

منبع:   تعداد بازدید : 61 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051