اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 2 اسفند 1397 ساعت 13:51

هماهنگی دستگاها و ادارات عضو ستاد خدمات سفر شهر تربت حیدریه برای نوروز 98

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد خدمات سفر شهر تربت حیدریه و برگزاری جشن نورزگاه در محل دفتر شورای شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد  امانی ، رئیس شورای اسلامی شهر جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان تربت حیدریه که با دعوت کمیسیون خدمات شهری و کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شورای شهر برگزار شد در این خصوص گفت : تربت حیدریه از شهرهایی است که سالانه میلیون ها نفر مسافر و زائر از آن عبور می کنند و به ویژه در ایام نوروز حجم این مسافران و زائران افزوده شده لذا نیاز است تا مدیریت شهری با آمادگی بهتر و امکانات مناسب به استقبال این عزیزان برود و از ظرفیت ایجاد شده بهره کافی را ببریم .
وی گفت : این دومین جلسه است که شورای شهر با موضوع ستاد خدمات سفر و با هدف هماهنگی و برنامه ریزی بهتر جهت ارائه خدمات به مسافرین و شهروندان برگزار می نماید و امیدواریم بتوانیم به بهترین شکل از این فرصت در جهت معرفی شهر عزیزمان استفاده کنیم .
هم چنین علی محمدی رئیس  اداره میراث فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان تربت حیدریه در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد و کم و کاستی ها پرداخت .
وی گفت : کمیته های ده گانه ستاد و نیز کمیته های فرعی تشکیل شده است و برنامه های ستاد مشخص است و رویکرد اصلی ستاد توجه به توانمندی های روستایی  و قابلیت های گردشگری روستاهای اطراف شهر خواهد بود .
 رئیس اداره میراث فرهنگی شهر تربت حیدریه اظهار کرد: امسال در راستای معرفی بهتر میراث های معنوی و سنتی شهرستان مرتبط با نوروز برای نخستین بار جشن نوروزگاه را در هفتم فروردین ماه با مشارکت ارگانهای دولتی و غیردولتی ، سمن ها  و به ویژه روستاها در چند بخش نمایش آئین و رسوم نوروزی ، موسیقی سنتی ، نمایش خیابانی، بازیهای بومی محلی، نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره غذاهای سنتی در مجموعه قطب الدین برگزار می شود که هدف از برگزاری  این مراسم علاوه بر  معرفی  قابلیت های شهر به مسافران نوروزی و همشهریان ، حفظ این میراثهای پسندیده گذشتگان است.
 محمدی به برخی کمبود ها درسالهای گذشته اشاره کرد و گفت : کمبود واحد های اقامتی ، کمبود سرویس بهداشتی ، نبود حمام و ضعف اطلاع رسانی و معرفی جاذبه های گردشگری شهر تربت حیدریه از مهمترین نواقصی است که همه ساله به چشم می آید .
وی از متولیان امر خواست تا در زمان باقی مانده تا پایان سال نصب به رفع این نواقص اقدامات لازم را انجام دهند .
راه اندازی اتوبوس گردشگری ، برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی ، برپایی کاروان شادی ، احداث بازارچه های عرضه سوغات و صنایع دستی ، بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی و خدماتی ، بازرسی و نظارت بر رستورانها و اماکن پذیرایی ، برپایی ایستگاه های فوریت های پزشکی و هلال احمر و برپایی ایستگاه های سلامت برخی از برنامه های ستاد خدمات سفر شهر تربت حیدریه است.

منبع:   تعداد بازدید : 52 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051