اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار یکشنبه 5 اسفند 1397 ساعت 8:42

نمایشگاه صنایع دستی گلبانو در سبزوار بر پا شد

نمایشگاه صنایع دستی گلبانو، مجموعه ای از آثار هنری اشرف گل افشانی بانوی هنرمند سبزواری برای اولین بار در این شهر دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی سید رضا حسینی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: در این نمایشگاه بیش از ۵۰ اثر کیف و آیینه به سبک معرق و کلاژ با مواد اولیه چوب، نمد، آیینه، پارچه، نخ و کاموا به نمایش گذاشته شده است.
وی ادامه داد: نمایشگاه صنایع دستی گلبانو بعد از ظهر شنبه 4 اسفند در محل نگارستان آفرین دانشگاه حکیم سبزواری واقع در حد فاصل میدان طالقانی (طبس) تا صاحب الزمان (نجارآباد) افتتاح شد.
حسینی اظهار کرد: آیین اختتامیه آن سه شنبه شب 7 اسفند همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامی داشت مقام زن در همان مکان برگزار خواهد شد.
وی یاد آور شد: گل افشانی از هنرمندان نقاش و صنایع دستی غرب خراسان رضوی است که پیش از این به مدت چند سال مدیریت نگارخانه اسرار به عنوان تنها نمایشگاه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در محل خانه فرهنگ دانشجوی سبزوار برعهده داشت و در طول آن مدت میزبان برپایی ده ها نمایشگاه هنری و برنامه فرهنگی بود.
 

منبع:   تعداد بازدید : 72 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051