اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 28 فروردین 1398 ساعت 13:13

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گردشگری محور فعالیت های اقتصادی آینده استان است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در جلسات شورای اداری شهرستان ها، همه درخواست ها برای توسعه گردشگری است و با توجه به شرایط، آینده اقتصادی استان در این حوزه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ابوالفضل مکرمی فر در نشست مدیرکل و معاونان با مدیران شهرستان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این مطلب افزود: از اقدامات شما به خاطر زحمات سال 97 تشکر و قدر دانی کنیم که با همه کمبودهایی که در حوزه امکانات و اعتبار داشتیم تلاش بی وقفه ای را انجام داده اید.
 
وی ادامه داد: حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به محور فعالیت های اقتصادی و اجتماعی کشور تبدیل شده و در استان نیز با توجه به این که با کمترین هزینه بیشترین اشتغال را ایجاد می کند، گردشگری از ارکان توسعه شهرستان های خراسان رضوی تبدیل شده است.
 
مکرمی فر با بیان این که تاکنون 46 اقامتگاه بوم گردی  در استان بهره برداری شده است ، گفت: در بخش انتشارات، طراحی کتابچه برای همه شهرستان ها انجام شده و 20 درصد از شهرستان ها نیز کتابچه های گردشگری خود را چاپ کرده اند.
 
وی اظهار کرد: در بخش مرمت ها 94 بنا مرمت و احیا شده است که از زحمات مدیران شهرستان ها تشکر می کنم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به اهتمام برای ثبت آثار تاریخی شهرستان های استان تصریح کرد: 430 قرارداد برا ی ثبت آثارتاریخی استان در سال گذشته منعقد شد و امسال ثبت 500 اثر را در دستور کار قرار دارد و ثبت آثار تاریخی درسال 98  سرعت خواهد گرفت.
 
مکرمی فر با اشاره به نقش میراث فرهنگی در حفط و اجیای هوبت تاریخی و فرهنگی شهرستان ها اظهار کرد: هر شهرستان باید حداقل ماهیانه یک رویداد تاریخی فرهنگی برگزار کند.
 
وی بر ضرورت ساماندهی هنرمندان صنایع دستی تاکید کرد و گفت: باید همت و تلاش کنیم با کمک دیگر دستگاه ها و نهاد ها هنرمندان صنایع دستی را در مکان هایی که اماده همکاری هستند حضور یابند.
 
مکرمی فر با قدر دانی از تلاش مدیران شهرستان ها طی سال گذشته گفت: براساس امتیاز بندی های انجام شده، خوشبختانه ادارات میراث فرهنگی شهرستان ها در سال 97 به نسبت سال قبل اش پویا تر شده است.
 
مکرمی فر با اشاره به آبگرفتگی شدید مسجد کبودگنبد کلات در سیل کلات، از زحمات چند روز اخیر شعبانعلی فرهمند مدیرمیراث فرهنگی کلات قدر دانی کرد.
 
هم چنین محمدکاظم رادمنش مدیرامور اداری و سرپرست امور شهرستان های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: امسال ارزیابی عملکرد شهرستان های خراسان رضوی با حضور 3 نفر از مدیران شهرستان ها انجام شده است.

وی تصریح کرد: برای تعادل در توزیع امتیازات و پیشگیری از تضییع حقوق، شهرستان ها در قالب 6 گروه دسته بندی شده اند و با با شاخص های 28 گانه ارزیابی شده اند.
 
این نشست با پرسش و پاسخ ادامه یافت و مدیرکل و معاونان پاسخگوی سوالات مدیران شهرستان ها بودند.

منبع:   تعداد بازدید : 75 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051