اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 8:56

رئیس گروه موزه ها و اموال منقول اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اعلام کرد: پروانه فعالیت مجموعه داری قالیچه های دستباف خراسان رضوی صادر شد

پروانه فعالیت قالیچه های دستباف خراسان رضوی به مالکیت محمد کریم کاظمی قرایی، از سوی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی کشور ، صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رئیس گروه موزه ها و اموال منقول این اداره کل با اعلام این خبر گفت: با تکمیل پرونده و مستندات و کارشناسی انجام شده ی این مجموعه بافته ارزشمند فرهنگی متعلق به آقای قرایی ، مجوز و پروانه فعالیت این مجموعه اخذ گردید .و این مجموعه بصورت رسمی قادر خواهد بود ، فعالیت نماید .
 
محمد رضا پهلوان افزود: براساس مصوبه هییت وزیران در سال 1384 تحت عنوان آیین مدیریت ساماندهی و نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی ، تمامی مجموعه داران با ارائه مستندات قادر هستند ،بصورت رسمی پروانه فعالیت یک ساله و قابل تمدید، دریافت کنند.
 
او ادامه داد: در خراسان رضوی همم اکنون 6 مجموعه دار به صورت رسمی از این اداره کل ، پروانه فعالیت دریافت کرده‌اند و سه پروانه هم در حال مراحل صدور مجوز است .
 
وی گفت: از تمامی مجموعه داران تقاضا می شود به منظور حفط آثار و مجموعه خودشان و پیشگیری از مشکلات شناسنامه ای، از سوی این اداره کل، بدون هیچگونه دغدغه ای ، درخواست خودشان را برای اخذ مجوز مجموعه داری ارائه کنند.

منبع:   تعداد بازدید : 59 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051