اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 31 فروردین 1398 ساعت 11:6

پایان نمایش 14 قرن هنر و تمدن ایران دوره اسلامی در موزه بزرگ خراسان

نمایشگاه 14 قرن هنر و تاریخ و تمدن دوره اسلامی که بیش از دو سال در موزه بزرگ خراسان به نمایش در آمده بود به کار خود پایان داد و تمامی آثار به تهران برگردانده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی رئیس موزه بزرگ خراسان گفت: پس از کسب عنوان مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی ، سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور تصمیم گرفت  همزمان با این رویداد عظیم، تاریخ و تمدن و هنر 14 قرن دوره اسلامی را در مشهد و موزه بزرگ خراسان به نمایش بگذارد.
محمد رکنی ادامه داد:  به همین منظور توسط کارشناسان  و موزه داران مجرب ، بیش از 160 قطعه اثر موزه ای که معرف این تاریخ بودند از موزه های ایران گزینش و به مشهد انتقال داده شدند و به نمایش عموم در آمدند.
وی اظهار کرد: این آثار موزه ای، از موزه های مهم ایران و به ویژه تهران از جمله موزه ملی ایران ، موزه رضا عباسی ، کاخ  موزه گلستان ،  موزه فرش ، موزه قرآن و.... انتخاب شده بود و شامل اشیاء و آثار مفرغی ، سفال و آبگینه ، قالیچه ، نسخ خطی و قرآنی ، سکه  ، .وسایل تزیینی و... بود.
رئیس موزه بزرگ خراسان گفت: در این مدت بیش از صد هزار نفر از این نمایشگاه در موزه بزرگ خراسان بازدید کردند و استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت پذیرفت.
وی گفت: هم اکنون که این آثار به موزه های اصلی خود انتقال پیدا کرده اند، و از این پس نمایش آثار تاریخی و هنری خراسان بزرگ و دیگر نقاط ایران در این موزه انجام می شود.
موزه بزرگ خراسان واقع در بوستان کوهسنگی مشهد همه روزه از ساعت 9 صبح لغایت 19 پذیرای علاقه مندان است.منبع:   تعداد بازدید : 61 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051