اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 5 تیر 1398 ساعت 7:57

مجوز هفتمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان کاشمر صادر شد

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر گفت: هفتمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان کاشمر در بخش کوهسرخ در روستای نامق پروانه فعالیت خود را از اداره کل میراث فرهنگی صنایع. دستی و گردشگری استان خراسان رضوی دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، رضا یوسفی با این خبر افزود: اقامتگاه بوم گردی اولنگ که در روستای تاریخی نامق قرار دارد، زیربنایی به مساحت 200 متر مربع است.
وی ادامه داد: این اقامتگاه دارای ۶ اتاق جهت اسکان و اقامت گردشگران با ظرفیت 30 نفر در شب به همراه ارایه خدمات به مسافران است.
مدیرمیراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمراظهار کرد:  مبلغ 850 میلیون ریال از محل تسهیلات اشتغال روستایی در جهت راه اندازی این اقامتگاه مصوب و پرداخت شده است.
یوسفی با بیان این که اقامتگاه بوم گردی روستای نامق،  پنجمین اقامتگاه بوم گردی در بخش کوهسرخ است، یادآورشد: این روستا زادگاه شیخ احمد جامی است و وجود گورستان تاریخی با سنگ های افراشته و کتیبه دار از جاذبه‌های تاریخی این روستاست، این روستا دارای طبیعتی بکر و چشم‌نواز بوده و بادامستانها و میوه های تابستانی از دیگر جاذبه‌های این روستا به شمار می رود.
وی ادامه داد: با توجه به این که منطقه کوهسرخ کاشمر دارای طبیعتی بکر و زیباست،  بنابراین پرداختن به مقوله زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه از نکات مهم و ضروری توسعه و رونق گردشگری است که در این راستا احداث اقامتگاه های بوم گردی اولین گام ها برای رونق گردشگری داخلی و معرفی پتانسیل های گردشکری  این منطقه است.
یوسفی گفت: با توجه به شراط آب و هوایی کوهستانی گردشگران خارجی به خصوص دوچرخه سواران، امیدواریم که منطقه کوهسرخ در کنار جاذبه های بکر طبیعی، به مقصد گردشکران ورزشی نیز تبدیل شود.
روستای نامق در فاصله ۲۹ کیلومتری شرق شهر ریوش و در مسیر ریوش به بایگ واقع شده است.


منبع:   تعداد بازدید : 100 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051