اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 12 تیر 1398 ساعت 11:14

مدیر انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی در نیشابور: شناسایی 1026 روستای واجد شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی در استان

مدیر انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: 1026 روستای واجد شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی در استان شناسایی شده که 86 روستای آن درشهرستان نیشابور واقع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، «مهدی علیپور محمدیه» در نشست با رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور با اعلام این خبر افزود: تاکنون در26 روستای شهرستان نیشابور انجمن میراث فرهنگی تشکیل و راه اندازی شده است.
 
وی با اشاره به نقش محوری و موثر انجمن های روستایی در حفظ و حراست از آثارتاریخی و ترویج و توسعه صنایع دستی و تقویت گردشگری بویژه بوم گردی اظهار کرد: برنامه ریزی  لازم در خصوص تشکیل و راه اندازی انجمن های میراث فرهنگی در سایر روستاهای باقی مانده صورت گرفته که امیدواریم تا دوماه آینده شاهد شکل گیری انجمن های میراث فرهنگی در تمام روستاهای شهرستان نیشابور باشیم .
 
هم چنین رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور در این نشست بر استفاده از ظرفیت های مردمی و انجمن های میراث فرهنگی در راستای تحقق اهداف سازمان در تمام سطوح به ویژه انجمن های روستایی تاکید کرد و افزود: شهرستان نیشابور همواره در بهره گیری از ظرفیت های مردمی در پیشبرد برنامه های سازمانی و تعامل با انجمن های میراث فرهنگی و سازمان های مردم نهاد پیشرو بود و تلاش می کنیم این روند پررنگ تر از گذشته  ادامه پیدا کند .
 
محمد اسماعیل اعتمادی با اشاره به تشکیل اولین انجمن میراث فرهنگی کشور در شهرستان نیشابورافزود: نیشابور یکی از شهرهای مهم استان خراسان رضوی است که با داشتن ظرفیت های مهم تاریخی و فرهنگی و گردشگری و طبیعی هرساله بعد از مشهدمقدس پذیرای بیشترین مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است .
 
وی ادامه داد: انجمن های روستایی به عنوان اعضای افتخاری این اداره در محدوده روستا می توانند با برنامه ریزی مناسب و هماهنگی با این اداره به عنوان دبیرخانه انجمن های میراث فرهنگی شهرستان ، علاوه بر برنامه ریزی جهت حفظ و حراست از آثار تاریخی و توسعه ترویج صنایع دستی و تقویت گردشگری روستای خود،  از این فرصت استفاده کنند و داشته ها و ظرفیت های روستای خود را اعم ازجاذبه های طبیعی و گردشگری ، آثارتاریخی و فرهنگی ، آداب و رسوم و صنایع دستی و هنرهای سنتی و سوغات روستای خود را معرفی کنند تا زمینه حضور مسافران و گردشگران را به روستای خود فراهم نمایند.
 
در ادامه با حضور مدیر انجمن های میراث فرهنگی استان و دبیر انجمن های میراث فرهنگی روستایی شهرستان نیشابور جلسه تشکیل و راه اندازی 8 روستای شهرستان با مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی برگزارشد.

منبع:   تعداد بازدید : 76 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051