اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 15 تیر 1398 ساعت 13:17

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی: ۸۰ منزل شخصی زائرپذیر در مشهد پلمب شد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: با شناسایی ۸۰ باب منزل شخصی در سطح شهر مشهد که خودسرانه، بدون کسب مجوز و رعایت استانداردهای لازم اقدام به پذیرش زائر مسافر می کردند، از ادامه فعالیت غیرمجاز آنها جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، یوسف بیدخوری با اعلام این خبر افزود: زمان شناسایی و پلمب این مکانها را از ابتدای تیر ماه جاری تاکنون بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع اقامت زائران و مسافران در مشهد، نظارت و بازرسی اماکن شخصی که در این زمینه فعالیت دارند به صورت جدی و با قوت ادامه دارد.
یوسف بیدخوری اظهار کرد: بسیاری از زائران و مسافران اطلاعی از غیرمجاز بودن فعالیت منازل شخصی در پذیرش زائر و مسافر ندارند لذا اطلاع رسانی به آنها در خصوص ضرورت توجه به مجوز فعالیت مراکز اقامتی بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: بررسیها نشانگر فعالیت بیش ازچهار هزار واحد منزل شخصی زائرپذیر در سطح کلانشهر مشهد است که با توجه به حساسیتهای موجود در حوزه اقامت و ضرورت کنترل کمیت و کیفیت ارائه خدمات به زائران و مسافران این وضعیت به هیچوجه پسندیده نیست.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اولویت مورد تاکید این اداره کل را پذیرش و اقامت زائران و مسافران در واحدهای رسمی اقامتی اعلام کرد و گفت: برهمین اساس به هیچ وجه افزایش شمار خانه مسافرهای شخصی در مشهد سیاست اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیست، لذا صدور" مجوز فعالیت موقت" برای چنین مکانهایی تنها با نظرداشت استانداردها، سابقه فعالیت و نیاز به ایجاد تنوع امکانات اقامتی صورت می گیرد.
وی تعداد خانه مسافرهایی را که در مشهد از نظر آئین نامه و ضوابط، امکان دریافت مجوز فعالیت دارند ۷۵۰ باب ذکر و تصریح کرد: تابستان امسال برای ۶۵۰ خانه مسافر در سطح مشهد مجوز موقت فعالیت به منظور پذیرش و اقامت زائران صادر شده است.
بیدخوری گفت: بر اساس قوانین، خانه مسافرهای مجوزدار می بایست مجوز و نرخنامه مصوب را در معرض دید عموم نصب کرده و همچنین با رعایت کامل مسائل بهداشتی و امنیتی، تجهیزات لازم را تامین کنند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 106 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051