اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 12:3

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور: ورود گردشگران خارجی به مشهد سالانه 15 درصد افزایش دارد

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور گفت: ورود گردشگران خارجی به مشهد بر اساس روادید فرودگاهی صادر شده توسط این نمایندگی سالانه ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی غلامعباس ارباب خالص با اعلام این خبر افزود: بیشترین روادید صادر شده برای گردشگران خارجی در کشور متعلق به مشهد است، در سال ۹۵ برای حدود ۷۵ هزار گردشگر خارجی از سوی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور روادید صادر شد که این تعداد در سال ۹۶ به بیش از ۸۳ هزار نفر و در سال گذشته به حدود ۹۸ هزار نفر افزایش یافت.
وی گفت: در دو ماه ابتدای امسال نیز برای حدود ۱۹ هزار گردشگر خارجی روادید صادر شده که با ادامه این روند این تعداد در سال 98 به ۱۱۵ هزار نفر خواهد رسید. ارباب خالص با اشاره به علل افزایش ورود گردشگران خارجی به مشهد افزود: ارتقای تسهیلات وزارت خارجه برای صدور و دسترسی به روادید، صدور روادید الکترونیکی، مهیا بودن شرایط کشور برای ورود گردشگر نظیر امنیت، فراوانی کالا، وجود مراکز تفریحی و زیارتی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، بیمارستان ها و مراکز درمانی، در افزایش ورود گردشگران به مشهد نقش موثری داشته است.
وی گفت: گردشگران بسیاری از ۱۰ تا ۱۵ کشور وارد مشهد می شوند که بیشتر آن ها از کشورهای کویت، عمان، بحرین، عراق، استرالیا، هند، لبنان، آذربایجان، نخجوان، ترکیه، پاکستان، امارات و کشورهای آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی و آسیای دور هستند.
 او افزود: بیشتر گردشگران خارجی با هدف زیارت و در کنار آن سیاحت و دریافت خدمات درمانی به مشهد مقدس سفر می‌کنند.
 

منبع:   تعداد بازدید : 78 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051