اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 1 تیر 1398 ساعت 13:14

در نشست بررسی آخرین وضعیت انجمن های میراث فرهنگی شهرستان مشهد: انجمن های میراث فرهنگی در 56 روستای مشهد تشکیل می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشهد گفت: در 56 روستای واجد شرایط شهرستان مشهد، انجمن میراث فرهنگی تا 2 ماه آینده تشکیل و راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حسن زمانی در نشست بررسی آخرین وضعیت انجمن های میراث فرهنگی شهرستان مشهد با علیپور مدیر انجمن های میراث فرهنگی استان  با اعلام این خبر افزود: تاکنون جلسات انجمن میراث فرهنگی در شهرستان و بخش های مرکزی، رضویه و احمدآباد برگزار و انجمن میراث فرهنگی در 4 روستای دهسرخ ، رباط سفید، شریف آباد و میامی  تشکیل  و راه اندازی شده است .
وی ادامه داد: برنامه ریزی لازم برای تشکیل انجمن میراث فرهنگی در 52 روستای دیگرانجام شده است.
زمانی همچنین بر استفاده از ظرفیت های مردمی و تعامل و همکاری با انجمن های میراث فرهنگی تاکید کرد و افزود: توجه به انجمن های میراث فرهنگی می تواند نتایج مطلوب و مناسبی در راستای تحقق اهداف سازمان داشته باشد . 
وی همچنین آموزش اعضای انجمن های میراث فرهنگی را مهمترین و  موثرترین عامل برای شناخت و آشنایی اعضا انجمن  با حوزه های تخصصی اعلام کرد و خواهان برگزاری دوره های آموزشی برای اعضای انجمن پس از تشکیل آن شد .
در این نشست که کارشناس فرهنگی اداره مشهد ، مسئول پایگاه حفاظت شهرستان و رابط انجمن های روستایی شهرستان مشهد حضور داشتند مهدی علیپورمدیرانجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی گزارشی از آخرین وضعیت آنجمن های استان ارائه کرد و افزود: استان خراسان رضوی تاکنون با تشکیل 400 انجمن میراث فرهنگی روستایی جزو استان های پیشگام در این حوزه در سطح کشوراست . 
وی با اشاره به تاکید و حمایت مدیر کل میراث فرهنگی استان برای تشکیل انجمن ها اظهار کرد: تلاش می کنیم زمینه حضور و نقش آفرینی مردم را در قالب انجمن های میراث فرهنگی، نسبت به گذشته بیشتر کنیم .
علیپورافزود: انجمن های میراث فرهنگی  همچون پل ارتباطی بین میراث فرهنگی با مردم هستند و آمادگی هرگونه همکاری و مشارکت در این زمینه و جود دارد.
وی تاکید کرد: شهرستان مشهد با توجه به ظرفیت های و ویژگی های خاص زیارتی و گردشگری و تاریخی به ویژه وجود مضجع مطهر حضرت علی ابن موسی الرضا (ع)  سالانه شاهد حضورمیلیون ها زائر و گردشگر داخلی و خارجی که انجمن های میراث فرهنگی روستایی باید از این بستر بوجود جهت معرفی داشته ها و ظرفیت های روستایی خود نهایت بهره را ببرند .

منبع:   تعداد بازدید : 118 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051