اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار دوشنبه 17 تیر 1398 ساعت 12:51

در کارگروه گردشگری شهرستان چناران : ساماندهی گردشگری درروستای اخلمد بررسی شد

مدیر میراث فرهنگی چناران از بررسی ساماندهی گردشگری در روستای اخلمد در جلسه کارگروه گردشگری این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری محمد طاهریان مقدم امروز 17 تیرماه با اعلام این خبر افزود: شهرستان چناران در فصل تابستان با توجه به وجود جاذبه های تاریخی و گردشگری که دارد پذیرای بیش از 3 میلیون گردشگر خارجی و داخلی است که یکی از این جاذبه های گردشگری منحصر به فرد روستای گردشگری اخلمد است، وجود آبشارها،رودخانه و سرسبزی منطقه باعث شده که گردشگران و گردشگران زیادی از این روستا دیدن کنند. 
وی ادامه داد: نبود مراکز اقامتی  دارای مجوز ، نظارت نداشتن بر قیمت پارکینگها، تردد موتور سواران در مسیر آبشار و مسئله ترافیک در روزهای تعطیل مشکلاتی را برای  گردشگران و مسافران بوجود آورده است که باید تمام دستگاهها مرتبط در این حوزه برای ساماندهی اخلمد همکاری داشته باشند.
مدیر میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی برای شناسایی اقامتگاههای غیر مجاز انجام شده است و باید با کمک دستگاههای مرتبط نسبت به پلمپ آنها اقدام کرد تا بتوان نظارت کامل را بر آنها داشت .
 طاهریان مقدم تصریح کرد: با کمک دادستان شهرستان، نیروی انتظامی، ادارات صنعت و معدن و تجارت، بهداشت و درمان و.. در اسرع وقت جهت ارائه خدمات بهتر به گردشگران و مسافران اقدامات لازم در هفته آتی انجام خواهد شد.
وی درباره مصوبات این جلسه نیز گفت: ساماندهی اقامتگاههای غیر مجاز، ساماندهی پارکینگ داران، تشدید نظارت برقیمتها، جلوگیری ازتردد موتورسوارن در مسیر آبشار از مصوبات این جلسه بود.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 92 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051