اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 4 تیر 1398 ساعت 9:55

پایگاه اطلاع رسانی چناران تا یک ماه آینده بهره برداری می شود

مدیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری چناران گفت: عملیات ساختمانی پایگاه اطلاع رسانی چناران سال قبل شروع شده و تا یک ماه دیگربهره برداری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد طاهریان مقدم با اعلام این خبرافزود: با راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی گردشگری چناران خدمات دهی و ارائه اطلاعات جاذبه های تاریخی و  گردشگری شهرستان به گردشگران آسان تر خواهد شد .
وی ادامه داد: شهرستان چناران با توجه به نزدیکی آن به مشهد پذیرای مسافران و گردشگران زیادی و و وجود  مناطق بکر و جاذبه های گردشگری، تاریخی و همچنین روستاهای پلکانی باعث شده تا گردشگران و مسافران زیادی از این شهرستان دیدن کنند. 
طاهریان مقدم گفت : اعتبارهزینه شده پایگاه اطلاع رسانی چناران مبلغ 330 میلیون تومان از محل اعتبارات معاونت سرمایه گذاری   اداره کل تامین شده است.
وی گفت: شهرستان چناران هرساله پذیرای بیش از 3/5 میلیون مسافر داخلی و خارجی است که با تکمیل زیر ساخت های گردشگری و ایجاد واحدهای اقامتی می تواند در جهت ماندگاری مسافر و رونق گردشگری نقش بسزایی در اشتغال پایدار داشته باشد .
شهرستان چناران در مشهد جاده های شمالی (بجنورد) به مشهد قرار دارد وتاکنون 120اثر تاریخی در این شهرستان شناسایی و 21اثر در فهرست میراث فرهنگی به ثبت رسیده است، هم چنین چناران  بیش از 20 روستای هدف گردشگری دارد.

منبع:   تعداد بازدید : 74 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051