اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 13:47

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشوراعلام کرد: خراسان رضوی در صدر جذب سرمایه گذاری گردشگری کشور

معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، استان خراسان رضوی را در صدر جذب سرمایه گذاری های حوزه گردشگری کشور اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی حسین اربابی با اعلام این خبر در حاشیه نشست تخصصی بررسی سیاست های تشویقی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتلداری در مشهد  به خبرنگاران گفت: در 40 سالی که از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می گذرد  در 3 حوزه جغرافیایی پیشرفت خوبی را در تاسیسات گردشگری داشته ایم که یکی از این حوزه ها به برکت وجود امام رضا (ع) مشهد مقدس واستان خراسان رضوی است.
وی درباره جایگاه خراسان رضوی در جذب سرمایه گذاری حوزه گردشگری اظهار کرد: اگر بخواهیم تناسب عددی را اعلام کنیم، قطعا مشهد مقدس در صدر جدول سرمایه گذاری و تعداد تاسیسات گردشگری قرار دارد.
 
اربابی تصریح کرد: این ما را اقناع نمی کند، تاسیسات گردشگری و پروژه های محرک گردشگری هم از نظر تنوع و هم از نشر تعداد باید به حدی برسند که پاسخگوی تمام نیازهای گردشگران ما در حوزه های مختلف باشد که خراسان رضوی در مسیری که آغاز کرده اند به خوبی پیش می روند.
 
 معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهارکرد: هماهنگی هایی که بین دستگاه های مختلف  استان خراسان رضوی وجود دارد باعث شده که اداره کل میراث فرهنگی با مدیریت آقای مکرمی فر بسیار خوب بتواند این مسیر را هموار تر از گذشته طی کند و ما خوشحالیم که مشهد مقدس یکی از قطب های مهم سرمایه گذاری در حوزه تاسیسات گردشگری کشور است.
 
مهم ترین سیاست های تشویقی برای سرمایه گذاری حوزه گردشگری
 
اربابی درباره مهم ترین سیاست های تشویقی سازمان میراث فرهنگی برای سرمایه گذاران حوزه گردشگری و هتلداری اظهار کرد: مهم ترین سیاست تشویقی ما عدم دخالت مستقیم در سرمایه گذاری های این حوزه است ؛ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و
 
گردشگری  هتل  نمی سازد یا تاسیسات گردشگری را ایجاد نمی کند.
 
وی ادامه داد: این سازمان به ایجاد زیرساخت و بسترهای  گردشگری در مناطق مختلف که دیگر سازمان ها وارد نمی شوند کمک می کند اما خوشحالیم که اعلام کنیم از 2200 پروژه ای که هم اکنون در سراسر کشور در حوزه تاسیسات گردشگری سرمایه گذاری شده است و با سرمایه گذاری بیش از 180 هزار میلیارد تومان در حال انجام است، هیچکدام از این پروژه ها متعلق به سازمان میراث  فرهنگی نیست.
 
وی تاکید کرد: البته تمام این سرمایه گذاری ها طی سیاست گذاری ها، حمایت ها و نظاتر های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام می شود.
 
اربابی درباره حمایت ها از سرمایه گذاران حوزه گردشگری  گفت:  به حمایت هایی از جمله وام و تسهیلاتی هایی که از طریق صندوق توسعه ملی  پشتیبانی می شود، وام ها و تسهیلاتی که در حوزه اشتغال روستایی و عشایری پشتیبانی می شود و یارانه پرداختی به سود بانکی از محل منابع داخلی بانک ها می توان اشاره کرد.
 
وی ادامه داد: با تدبیردکتر مونسان معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اقداماتی برای  کاهش ریسک سرمایه گذاری با تامین زمین سرمایه گذاران به صورت رایگان یا اقساز بلند مدت 20 ساله برای پروژه های محرک گردشگری و هتل ها در نظر گرفته شده است.
 
اربابی گفت: هم چنین معافیت گمرکی واردات تجهیزات تاسیسات گردشگری از دیگرتدابیر برای تسهیل و توسعه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است.
 
گفتنی است نشست تخصصی بررسی سیاست های تشویقی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و هتلداری  در مشهد برگزار و در این نشست تخصصی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و معاون سرمایه گذاری خراسان رضوی، رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران این استان، مدیرکل دفتر حمایت و جذب سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی و معاون اعتباری بانک ملی استان و رئیس جامعه سرمایه گذاران و هتلداران افغانستانی در مشهد نیز حضور داشتند.
 
هم چنین هم زمان با این نشست نمایشگاه تخصصی تجهیزات آشپزخانه های صنعتی و هتلی افتتاح شد.

منبع:   تعداد بازدید : 122 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051