اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار سه شنبه 4 تیر 1398 ساعت 11:17

مدیر اقامتگاه های بوم گردی خراسان رضوی : 10 اقامتگاه بوم گردی درگز در حال آماده سازی است

مدیر اقامتگاه های بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: موافقت اولیه برای راه اندازی 6 اقامتگاه بوم گردی در شهرستان درگز صادر شده و 4 اقامتگاه بوم گردی دیگر نیز در مرحله آماده سازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی حامد مهدوی که به منظور بازدید از روند اجرایی مجوزهای صادر شده به این شهرستان سفر کرده بود با بیان این مطلب افزود: با توجه به تلاش های صورت گرفته هم اکنون در سطح شهرستان درگز یک اقامتگاه بوم گردی در حال بهره برداری است و  برای شش متقاضی اقامتگاه بوم گردی، موافقت اولیه صادر شده است که در حال مرمت و آماده سازی می باشد که درآینده نزدیک پس از بهسازی و تجهیز به بهره برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: همچنین 4 متقاضی دیگر در دشهرستان  درگز درخواست خود را ارائه کرده اند که در انتظار رای کمیته فنی اقامتگاههای بوم گردی استان است.
مهدوی اظهار کرد: تاکنون در سطح استان خراسان رضوی 51 پروانه بهره‌برداری بوم گردی صادر شده است که امیدواریم در شهرستان درگز تا پایان سال همه این پروژه ها را آماده سازی و به بهره‌برداری برسد.
وی با اشاره به ظرفیت های آب و هوایی این شهرستان برای حضور گردشگران و علاقه مندان به طبیعت گردی اظهار کرد: با ایجاد این اقامتگاه های بوم گردی این شهرستان نیز رونق گرفته و می تواند به عنوان قطب بوم گردی استان مطرح شود.
91 اثر و محوطه تاریخی از شهرستان درگز در فهرست میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده است.
گفتنی است : مدیر اقامتگاه های بوم گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی پس از تشکیل جلسه ای در  شهرداری نوخندان به همراه جوادپور شهردار نوخندان ، از پروژه های گردشگری  در حال اجرا در این شهر بازدید کرد.

منبع:   تعداد بازدید : 105 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051