اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار چهار شنبه 5 تیر 1398 ساعت 7:28

معاون استاندار و فرماندار شهرستان تربت حیدریه در بازید مطرح کرد: تاکید برتسریع در تغییر کاربری و واگذاری رباط تاریخی کامه

فرماندار تربت حیدریه بر تسریع تغییر کاربری متناسب فرهنگی و گردشگری رباط تاریخی کامه و واگذاری به بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی علی رستمی امروز 5 تیرماه در بازدید از رباط تاریخی برون شهری کامه بر ضرورت مرمت و تغییرکاربری این کاروانسرا تاکید کرد و خواستار تسریع در مراحل تغییر کاربری و واگذاری به بخش خصوصی جهت استفاده مجموعه خدماتی، رفاهی و گردشگری شد.
 وی به موقعیت بی نظیر این رباط اشاره کرد و گفت: سالانه میلیون ها مسافر و زائر از این مسیر عبور می کنند که باید زمینه توقف آنان در این مکان که ظرفیت خوبی دارد فراهم شود.
فرماندار تاکید کرد: تغییر كاربری اصولی بناهای تاریخی فرصتی مغتنم در جهت رونق گردشگری و جذب و ماندگاری بیشتر گردشگران خواهد شد.
رستمی با اشاره به اجرای طرح تغییر کاربری بناهای تاریخی و احیای این بناها و سرمایه گذاری بخش خصوصی در آنها، افزود: با اجرای طرح تغییر كاربری بناهای تاریخی علاوه بر این كه بافت های تاریخی احیاء و ساماندهی می شوند، گردشگری نیز توسعه می یابد.
رباط  کامه در کیلومتر ۳۰جاده تربت حیدریه به مشهد واقع شده که این مجموعه تاریخی مشرف به روستای زیبای گردشگری کامه سفلی بوده و اکنون مراحل تغییر کاربری آن و واگذاری به بخش خصوصی در حال انجام است.
منبع:   تعداد بازدید : 92 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051