اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار شنبه 1 تیر 1398 ساعت 8:5

سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی : جامعه حرفه ای هتلداران تشکیل شده ، دخالت اتحادیه هتل داران وجاهت قانونی ندارد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که جامعه حرفه ای تنها مرجع قانونی هتل داران استان است، گفت: جامعه حرفه ای جایگزین اتحادیه هتل داران استان شده و دخالت اتحادیه هتل داران استان وجاهت قانونی ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، یوسف بیدخوری با اعلام این خبرافزود: فعالیت هتل‌ها و موسسات گردشگری زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و با توجه به قوانین و ضوابط موجود، دیگر بخش ها از جمله اتحادیه هتل داران حق هیچگونه دخالتی در فعالیت تاسیسات گردشگری را ندارند.
وی یادآورشد: تاسیسات و موسسات گردشگری نیازی به اخذ مجوز و پروانه کسب از هیچ اتحادیه‌ای ندارند و صرفا پروانه بهره‌برداری این مراکز را سازمان میراث فرهنگی صادر می‌کند.
بیدخوری تاکید کرد: هم چنین صدور مجوز نرخ‌گذاری، درجه‌بندی و نظارت بر تاسیسات گردشگری بر عهده سازمان میراث فرهنگی است.
بیدخوری درباره تشکیل جامعه حرفه ای هتل داران در خراسان رضوی اظهار کرد: تنها نماینده قانونی هتل های استان خراسان رضوی از نظرسازمان میراث فرهنگی جامعه حرفه ای هتل داران خراسان رضوی است که چندی قبل انتخابات آن ها برگزار شد و دارای پروانه بهره برداری از اداره کل میراث فرهنگی است.
وی با اشاره به ماده 100 قانون برنامه ششم توسعه کشور اظهار کرد: در حال حاضر تمام فرآیندهای مربوط به نظارت برهتل ها صدور پروانه بهره برداری ، صدور نرخ نامه و ... از سوی اداره کل انجام می شود که به زودی پس از هماهنگی های لازم با معاونت گردشگری کشور به جامعه حرفه ای هتل داران واگذار خواهد شد.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی  تاکید کرد: در حال حاضر اتحادیه هتل داران استان در موارد ذکر شده دخالیت ندارد و نیازی به اخذ پروانه کسب جداگانه از اتحادیه هتل داران نیست.
بیدخوری تاکید کرد: برابر قانون برنامه ششم توسعه کشور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جامعه حرفه ای هتلداران خراسان رضوی را تشکیل داده و بخشی از وظایف نظارتی سازمان به جامعه حرفه ای هتل داران واگذار خواهد شد و دیگر برابر قانون دیگر اتحادیه هتل داران خراسان رضوی کارکردی ندارد.
وی گفت: اتحادیه هتل داران خراسان رضوی بر مبنای قوانین قبلی تشکیل شده است و اکنون در قوانین جدید  تشکیل جامعه حرفه ای هتل داران پیش بینی شده است .

منبع:   تعداد بازدید : 100 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051