اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی
استان خراسان رضوی
اخبار پنجشنبه 13 تیر 1398 ساعت 10:2

رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اعلام کرد: صدور پروانه فعالیت مجموعه داری «راه لاجورد» در خراسان رضوی

پروانه فعالیت مجموعه آثار ارزشمند نقاشی تحت عنوان راه لاجورد به مالکیت «فرید الله ادیب آیین» از سوی اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری کشور، صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی رئیس گروه موزه های این اداره کل با اعلام این خبرافزود: این مجموعه هفتمین مجموعه رسمی و مجوز دار این اداره کل و دومین مجموعه ای است که در سال جاری پروانه فعالیت دریافت کرده است.
 
محمد رضا پهلوان ادامه داد: این مجموعه شامل 130 تابلوی نقاشی ارزشمند از آثار زنده یاد استاد «نصرالله سروری» هنرمند نقاش افعانستاتی است که متعلق به آقای دکتر فرید الدين ادیب آیین است  و به شماره 982500/8806 مورخه 28 خردادماه 1398 ثبت شده است.
وی با بیان اینکه، ادیب نیز از هنرمندان نقاش افعانستاتی ساکن مشهد است، گفت : این مجوز براساس مصوبه هییت وزیران در سال 1384 تحت عنوان آیین مدیریت ساماندهی و نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی و تاریخی، به مدت یک سال و قابلیت تمدید، صادر شده است.
 
 
پهلوان یادآورشد: این مجموعه می تواند به صورت رسمی نسبت به برگزاری نمایشگاه و یا ایجاد موزه خصوصی، فعالیت کند.

منبع:   تعداد بازدید : 282 نوشته شده توسط: کاربر روابط عمومی علینژاد

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

گزارش تصویری
آدرس سازمان : مشهد - بلوار شهید صادقی بین صادقی 23 و 25 - اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان رضوی
تلفن تماس : 37263310 - 051 دورنگار : 37258553 - 051